גליק לחבריו: "המשימה שלי קלה - לנשום"

כשבוע וחצי לאחר נסיון ההתנקשות בו, חל שיפור ניכר נוסף במצבו הרפואי של פעיל הימין - שהצליח לכתוב מסר על לוח מחיק לחבריו. "תמסור לכולם המון תודות, בבקשה תהיו חזקים", כתב גליק לחברו ארנון סגל שהגיע לבקר אותו בבית החולים

ממשיך להשתפר. גליק, ארכיון (פלאש 90, יוסי זמיר)

גליק מתאושש מפצעיו - ומעודד את חבריו: פעיל הימין, שנורה ונפצע קשה לפני כשבוע וחצי, מוסיף להתאושש ולשוב להכרה ולתפקוד. גליק עדיין אינו יכול לדבר, אך היום (שני) הצליח לכתוב מסר מעודד לאחד מחבריו: "תמסור לכולם המון תודות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גליק כתב על לוח מחיק לחברו ארנון סגל, גם הוא פעיל בולט בעידוד העלייה בהר הבית: "פקודת מבצע - עכשיו המשימה שלי הכי קלה - לנשום". סגל, שביקר את גליק בבית החולים שערי צדק בירושלים, סיפר כי גליק כתב במאמץ רב את המסר, שהסתיים במילים "בבקשה תהיו חזקים".

לאחר הביקור סיפר סגל: "זה אותו יהודה שאנחנו מכירים, חוץ מזה שהוא מחובר למכונת הנשמה. הוא מתפקד ומתקשר וחיוני עם חוש הומור, אפילו שעדיין נשקפת לו סכנה מסוימת". סגל סיפר כי גליק אינו יכול לדבר, "אבל בלי  לומר מילה הוא מעודד ונותן תחושה טובה. רק היום הוא התחיל לכתוב - זה היה ניכר שהוא מתאמץ, אבל זו התקדמות אדירה. אתמול המצב היה אחרת לגמרי".

המסר בכתב ידו של גליק (ארנון סגל)

"השתדלנו לספר לו רק דברים טובים"

לדברי סגל, "יהודה ביקש שאני אגיע - אנחנו חברים טובים ולא נפגשנו שבוע וחצי. הבנאדם בחיים - לא יודע כמה אנשים חטפו ארבעה כדורים ושרדו את הדבר הזה. זה ייקח זמן ויש לנו סבלנות". "השתדלנו לספר לו רק את הדברים הטובים והחדשות הטובות בנוגע לעלייה להר והאהדה האדירה שקיבל, לא סיפרנו לו על כך שמגבילים עכשיו את העלייה לחמישה אנשים בלבד".

ביום שישי האחרון עדכן ארי שיימס, גיסו של יהודה גליק, כי "יהודה התעורר לגמרי". לדברי שיימס, גליק עדיין אינו יכול לדבר בשל מכשיר ההנשמה, אך "הוא מניד בראשו ל'כן' ו'לא' בתשובה לשאלות, גם שאלות מורכבות".

"הוא מקבל משככי כאבים עוצמתיים, אבל הוא מזהה את בני המשפחה שמקיפים אותו, גם השבת, בהרבה אהבה", הוסיף שיימס. מבית החולים "שערי צדק" בירושלים בו מאושפז גליק נמסר בסוף השבוע כי גליק "מתקשר עם הסביבה ומזהה את הקרובים".

 

לפני כשבוע וחצי הובהל גליק לבית החולים לאחר שנורה מספר פעמים בידי המתנקש, תושב מזרח ירושלים שבהמשך אותר וחוסל. במשך ימים ארוכים נשקפה סכנה לחייו, אך בזכות מאמציהם של הרופאים בבית החולים - מצבו התייצב וכעת מביעים שם תקווה כי יוכל לחזור לתפקוד סביר כבר בתקופה הקרובה.