גורם במועצת עמק חפר מאשים: "הכבאים לא ידעו איך לטפל בדליפת האמוניה"

אצבע מאשימה לכוחות הכיבוי וההצלה: "הם לא ידעו איך לטפל בדליפה והרחיקו את עובדי המפעל - מה שעשוי היה למנוע את האסון שנגרם", טוען גורם במועצה שבשטחה התרחשה התקלה הקטלנית. שירותי הכיבוי וההצלה בתגובה: "פעלנו בשיתוף פעולה מלא עם עובדי המפעל"

מחדל? זירת הדליפה (דוברות כבאות נתניה)

ימים לאחר תקרית דליפת האמוניה בה נהרג כבאי, בעמק חפר מפנים אצבע מאשימה לכבאים: גורם במועצה האזורית טוען בשיחה עם חדשות 2 Online כי הכבאים לא ידעו כיצד לתפעל את האירוע בו דלף גז האמוניה המסוכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הכבאים לא נתנו למנכ"ל המפעל להיכנס לתחומיו ולא ידעו להתעסק עם האמוניה", אמר הגורם. "רק ראש המועצה הצליח להכניסו פנימה ברכבו האישי". אותו גורם אף טען כי מי שהצליחו לסגור בסופו של דבר את ברז האמוניה ממנו דלף הגז היו עובדי המפעל - ולא אנשי הכיבוי וההצלה.

"הכבאים הרחיקו מהמקום את עובדי המפעל, וככה לא אפשרו להם לראות את הנקודה ממנה התרחשה הדליפה", האשים הגורם עמו שוחחנו במועצה האזורית עמק חפר.

באירוע דליפת האמוניה באזור התעשייה עמק חפר נהרג הכבאי סאמר עסלי מכפר קרע. במשך שעות אחדות הוגדר הכבאי כנעדר, לאחר שאבד עמו הקשר, אולם כעבור כמה שעות הוא אותר ללא רוח חיים וחולץ על ידי הכוחות בשטח.

ההערכה היא שעסלי מעד, ובשל החושך במקום התקשו המחלצים להגיע אליו במשך שעות. הוא נלכד ככל הנראה בין הברזלים במפעל, ונגמר לו האוויר בבלוני החמצן. עסלי, בן 34 מכפר קרע, התגייס למערך לוחמי האש לפני 11 שנים, ובתפקידו האחרון היה מפקד צוות בתחנת חדרה. הוא הניח אחריו אישה ושני ילדים.

מהרשות הארצית לכבאות והצלה נמסר בתגובה לטענות: "הדליפה נאטמה בשיתוף פעולה מלא עם עובדי המפעל".