הבוקר: חלק ממשלחת צה"ל תחזור מנפאל

כ-45 מתוך 200 אנשי משלחת החילוץ של צה"ל ישובו הבוקר לישראל לאחר שסייעו בחיפוש וחילוץ לכודים בעקבות רעש האדמה בנפאל. דובר צה"ל הדגיש כי הכוחות שנותרו בנפאל ממשיכים במאמצים לאיתור הישראלי אור אסרף, שנעדר מאז התחוללה רעידת האדמה

ביה"ח של צה"ל ימשיך לפעול בנפאל (דובר צה"ל)

חלק ממשלחת החילוץ והרפואה של צה"ל שפעלה בנפאל מאז התרחשה במדינה רעידת האדמה, ישוב הבוקר (ראשון) לישראל, כך הודיע דובר צה"ל. הכוחות שיישארו בנפאל ימשיכו במאמצי האיתור של הנעדר הישראלי אור אסרף, במקביל להמשך הפעלתו של בית החולים הזמני שהקים צה"ל, שיוסיף לפעול כל עוד ניתן יהיה לסייע בהצלת חיי אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משלחת החילוץ שפעלה בנפאל הקימה עם הגיעה בית חולים שדה והחלה לפעול לחיפוש ולחילוץ לכודים תחת ההריסות, ולמתן סיוע רפואי לתושבי נפאל ולישראלים ששהו במקום בעת האסון. הכוחות עסקו גם בחילוץ ישראלים מנותקי קשר, וסייעו בפעולות החילוץ וההצלה ברחבי זירות האסון בשיתוף משלחות סיוע נוספות, הממשל והצבא המקומי. עד כה טיפלה המשלחת ב- 438 אנשים, קיימה 33 ניתוחים, 3 לידות קיסריות ו-2 לידות רגילות.

"אל תוותרו על אור"

במשפחת אסרף, שבנה אור (22) שטייל בנפאל נעדר מאז רעידת האדמה, לא מרימים ידיים. משפחתו פנתה אתמול (שבת) בבקשה לציבור על מנת שיסייע בחיפושים אחר הבן. אחותו של אור, אלה, עדכנה על המידע שהתקבל אודות אחיה - שבו למרבה הצער אין קצה חוט של ממש.

נמשכים המאמצים לאיתור אסרף


"קיבלנו עדכון על בחור הולנדי בשם פביאן שחולץ לפני כיומיים מהאזור שאנחנו חושבים שאור עשוי להימצא בו. הוא שרד שם מספר ימים, מאז רעידת האדמה, ואנחנו רוצים לדלות ממנו פרטים נוספים" אמרה. אלא שלדבריה, המטייל ההולנדי שחולץ נמצא "במצב של הלם והוא לא כל כך יכול לעזור לנו. הוא אפילו לא זוכר אם הוא פגש את אור".

אבי המשפחה, פטריק, טס לפני ימים ספורים לנפאל כדי לחפש אחר בנו. "אבא שלי נמצא כרגע בחמ"ל והוא עוזר בכל מה שהוא יכול". היא סיפרה כי פטריק מנסה לשמור על אופטימיות ו"בטוח כמונו שאנחנו הולכים למצוא את אור. עם כל יום שעובר קשה יותר להאמין שנמצא אותו בריא ושלם".

גם אתמול נשלח צוות מיוחד לחפש אחר אסרף, שנראה לאחרונה באזור הלנגטנג בנפאל. משלחת "ישראלייף פירסט" עם יחידות החילוץ איחוד הצלה וזק"א שלחה לאזור צוות - שכלל מקומיים, טייס מסוק, גיאולוג ואנשי רפואה דחופה - לאחר שהצליחו לצמצם את אזור החיפושים.

המשלחת יצאה עם אור ראשון בשני מסוקים מקומיים, כשהיא נושאת עימה ציוד חילוץ רב ומצלמת מנהרות מיוחדת. המשלחת מתמקדים כעת באזור שתנאיו מוגדרים "קשים" ואירעה בו מפולת סלעים בימים שלאחר הרעידה הקטלנית. "הצוות ערוך לשהייה ממושכת בשטח בתנאים הקשים השוררים באזור, והמשלחת תעשה כל מאמץ להביא מידע אודות אור", הדגישו שם אתמול.