אור אסרף עדיין נעדר בנפאל, קייט מידלטון ילדה בת. סיכום חדשות השבת

בעוד שמניין ההרוגים ברעידת האדמה בנפאל ממשיך לעלות, נמשכים המאמצים לאיתור המטייל הישראלי אור אסרף; בריטניה חוגגת את הולדת בתם של הנסיך וויליאם והנסיכה קייט; פעיל חמאס נהרג בקריסת מנהרה; לפיד במתקפה על החרדים; המפכ"ל דנינו יבחן תיקים נגד בני העדה האתיופית; בת 49 נדקרה למוות בכפר שבלי

לא מוותרים על התקווה: גם הבוקר (שבת) נשלח צוות מיוחד לחפש אחר המטייל הישראלי הנעדר אור אסרף, שנראה לאחרונה באזור הלנגטנג בנפאל. משלחת "ישראלייף פירסט" עם יחידות החילוץ איחוד הצלה וזק"א שלחה לאזור צוות - שכלל מקומיים, טייס מסוק, גיאולוג ואנשי רפואה דחופה - לאחר שהצליחו לצמצם את אזור החיפושים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אחותו של אסרף, אלה, אמרה כי בני המשפחה "לא מאבדים את האופטימיות". היא דיווחה כי הבוקר חולץ מטייל הולנדי מאזור שבו עשוי גם אסרף להימצא, אך כי בשלב זה הוא אינו מסוגל למסור פרטים שיסייעו בחיפוש. "אנחנו מחכים שהוא יצא מההלם ואז הוא אולי יוכל לעזור", אמרה אסרף.

במקביל, הרשויות בנפאל ממשיכות בחיפושים אחר אלפי הנעדרים. הממשלה הודיעה כי מניין ההרוגים המעודכן הוא 6,841, וכי קיים חשש שרבים עדיין קבורים תחת ההריסות. מספר הפצועים עומד על יותר מ-14 אלף בני אדם. הרשויות במדינה אמרו כי קיים "סיכוי אפסי" למצוא עוד ניצולים בתוך ההריסות הרבות, מהן חולצו ביממות האחרונות בודדים. כ-20 משלחות מכל העולם וכמובן מישראל עוסקים במאמצים, אך משרד הפנים הנפאלי הודיע כי מכיוון שחלף שבוע מאז האסון, "אנו לא סבורים שיש אפשרות כלשהי למצוא שורדים".

הוכחה לחידוש הפעילות. ארכיון (דובר צה"ל)

הוכחה נוספת לחידוש פעילות המנהרות

השבוע העריכו גורמים בישראל כי לאחר חזרתו של מוחמד דף לתפקיד רמטכ"ל חמאס, הארגון חזר לחפור מנהרות בקצב ניכר ברצועת עזה. היום התקבלה הוכחה נוספת לחידוש פעילות המנהרות ההתקפית, לאחר שחמאס הודיע על מות אחד ממחבליו בקריסת מנהרה.

גדודי עז א-דין אל קסאם, הזרוע הצבאית של הארגון, הודיעו הבוקר על מותו של הפעיל ניהאד עוד חליף מבית לאהיה. בהודעה נאמר שחליף בן ה-30 מת "מות קדושים" במהלך קריסת מנהרה שסייע בכרייתה. בישראל מעריכים כי חמאס חידש את מלאכת חפירת המנהרות בעזה במלוא המרץ, והעבודות נעשות מסביב לשעון באמצעות כוח ייעודי שמונה כאלף פעילים. גם בכל מה שקשור למערך הרקטי חמאס לא קופא על שמריו ומכשיר כוח אדם על מנת לשפר את היכולות לייצור עצמי של רקטות.

ההכרזה על הולדת יורשת העצר

שמחה בממלכה:

הדוכסית קייט ילדה היום, לאחר כארבע שעות בחדר הלידה, בת - שתהיה יורשת העצר הרביעית. קייט הועברה הבוקר לבית חולים בבריטניה והארמון בקנסינגטון דיווח כי הלידה עברה בשלום וכי התינוקת נולדה במשקל 3.700 ק"ג. קריאות שמחה נשמעו מחוץ לבית החולים והמלכה אליזבת והנסיך צ'ארלס מסרו שהם "מאושרים".

הבת החדשה, ששמה טרם פורסם, תהיה הרביעית בתור לרשת את המלוכה, אחרי הסב צ'ארלס, האב וויליאם והאח ג'ורג' לואי בן השנה וחצי. הדוכסית הועברה לאגף פרטי בבית החולים סנט מארי שאליו הגיעה ברכב יחד עם הנסיך וויליאם. מדובר באותו מוסד רפואי שבו נולד בנה בכורה ג'ורג' ובו הגיח לאוויר העולם גם הנסיך וויליאם.

הזעם בעדה האתיופית: תיקים ייבחנו 

אחרי ההפגנה הסוערת של בני העדה האתיופית בירושלים, החליט מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו להביא לבחינה מחודשת תיקים וכתבי אישום שהוגשו נגד אזרחים ממוצא אתיופי. ההודעה יוצאת הדופן של דנינו מגיעה בעקבות גיבוש הצוות המשותף שהוקם שלשום יחד עם נציגי המשטרה ובני העדה האתיופית.

על פי ההחלטה שהתקבלה, נציגי האתיופים בצוות יעבירו למשטרה רשימה של תיקי חקירה, שלדעתם נפלו בהם פגמים. דנינו הודיע כי תיקי חקירה שתימצא בהם אפליה לרעה של בני העדה האתיופית ייסגרו, ויתרה מכך: המשטרה תמשוך כתבי אישום נגד נאשמים אתיופים, שהמשפט בעניינם כבר החל. מדובר בהחלטה לא פשוטה מאחר והיא כרוכה בליווי ובמעורבות של הפרקליטות. כמו כן, עשויים להיות עשרות תיקים שיימשכו בחזרה.

לפיד במתקפה על החרדים

"ליצמן לא רוצה להיות שר כי הוא לא מוכן להישבע אמונים למדינת ישראל" - כך אמר היום שר האוצר לשעבר, ח"כ יאיר לפיד. באירוע "שבתרבות" בכפר סבא הדגיש לפיד כי הוא ומפלגתו יעתרו לבג"ץ אם ליצמן לא ימונה לשר בריאות במשרה מלאה.

"במוצאי שבת אוציא מכתב לראש הממשלה שאם הוא לא ימנה שר בריאות במשרה מלאה נפנה לבג"ץ", הוסיף לפיד - שהזכיר כי סגן שר לא יושב בישיבות ממשלה ובישיבות סל התרופות, ולכן אינו יכול לטפל בצרכי המערכת. "לקחת כסף אין בעיה, לשלוח את הילדים שלנו לצבא זה בסדר אבל לשיר את ההמנון או לשים סיכה עם צבעי הלאום הם מסרבים כי הם לא מוכנים להכיר בנו. זו שערורייה", טען.

הבן רצח את האם בגלל ריב על החתונה?

אישה כבת 49 נמצאה היום בתוך בית בכפר שבלי כשהיא דקורה בפלג גופה העליון, ומותה נקבע לאחר זמן קצר ולאחר שמאמצי ההחייאה כשלו. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות המקרה, ובנה של הנרצחת נעצר בכפר סמוך. במשטרה מעריכים כי הרקע למעשה הוא סכסוך בתוך המשפחה, על רקע חתונתו המתקרבת של הבן.

האישה קיבלה טיפול רפואי ראשוני בזירה מצוותי מד"א ופונתה לבית החולים העמק בעפולה, אך בדרך לשם נקבע מותה. קטטה פרצה בין מספר תושבים בזירה, וכוחות משטרה שהגיעו לזירה סייעו לצוותי מד"א לחלץ את האישה מהבית ולפנותה לבית החולים. כוחות המשטרה איתרו ועצרו את בנה של הנרצחת, גבר כבן 30 החשוד במעשה.