"אנחנו מבקשים: אל תוותרו על אור"

שבוע חלף מאז הרעש החזק שזעזע את נפאל - והמטייל הישראלי אור אסרף (22) עדיין נעדר. אביו טס לחפש אותו בלנגטנג. אחותו: "עם כל יום שעובר קשה יותר להאמין שנמצא אותו בריא ושלם". עלה ל- 6,841 מניין הנספים

"כמו שאור לא ויתר על האנשים שפגשו אותו בחייו, אנחנו מבקשים שאתם לא תוותרו עליו". שבוע בדיוק אחרי רעידת האדמה בנפאל שגבתה עד כה את חייהם של 6,841 בני אדם והותירה עשרות אלפים פצועים, עדיין מוגדר המטייל הישראלי אור אסרף (22) כנעדר. משפחתו פנתה היום (שבת) בבקשה לציבור לסייע בחיפושים אחר הבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחותו של אור, אלה, עדכנה על המידע שהתקבל אודות אחיה - שבו למרבה הצער אין קצה חוט של ממש: "קיבלנו עדכון על בחור הולנדי בשם פביאן שחולץ לפני כיומיים מהאזור שאנחנו חושבים שאור עשוי להימצא בו. הוא שרד שם מספר ימים, מאז רעידת האדמה, ואנחנו רוצים לדלות ממנו פרטים נוספים".

אלא שלדבריה המטייל ההולנדי שחולץ נמצא "במצב של הלם והוא לא כל כך יכול לעזור לנו. הוא אפילו לא זוכר אם הוא פגש את אור".

אבי המשפחה, פטריק, טס לפני ימים ספורים לנפאל כדי לחפש אחר בנו. "אבא שלי נמצא כרגע בחמ"ל והוא עוזר בכל מה שהוא יכול". היא סיפרה כי פטריק מנסה לשמור על אופטימיות ו"בטוח כמונו שאנחנו הולכים למצוא את אור. עם כל יום שעובר קשה יותר להאמין שנמצא אותו בריא ושלם".

"מקווים שהוא בריא ושלם"

גם הבוקר נשלח צוות מיוחד לחפש אחר אסרף, שנראה לאחרונה באזור הלנגטנג בנפאל. משלחת "ישראלייף פירסט" עם יחידות החילוץ איחוד הצלה וזק"א שלחה לאזור צוות - שכלל מקומיים, טייס מסוק, גיאולוג ואנשי רפואה דחופה - לאחר שהצליחו לצמצם את אזור החיפושים. 

המשלחת יצאה עם אור ראשון בשני מסוקים מקומיים, כשהיא נושאת עימה ציוד חילוץ רב ומצלמת מנהרות מיוחדת. המשלחת מתמקדים כעת באזור שתנאיו מוגדרים "קשים" ואירעה בו מפולת סלעים בימים שלאחר הרעידה הקטלנית. "הצוות ערוך לשהייה ממושכת בשטח בתנאים הקשים השוררים באזור, והמשלחת תעשה כל מאמץ להביא מידע אודות אור", הדגישו שם הבוקר. גם משלחת צה"ל הצטרפה אתמול למאמצים לאיתורו של אסרף.

מסוק חילוץ בנפאל

במקביל, הרשויות בנפאל ממשיכות בחיפושים אחר אלפי נעדרים - כאלף מהם מאירופה. בבירה קטמנדו גופות רבות של אלמונים נשרפו, על מנת למנוע התפשטות מחלות וכדי להילחם בצחנת המוות. ראמן לאל, בכיר במשלחת ההודית לאזור, אמר כי "חדרי המתים מלאים עד אפס מקום, ולכן הונחינו לשרוף את הגופות לאחר חילוצם".

הרשויות בנפאל אמרו כי קיים "סיכוי אפסי" למצוא עוד ניצולים בתוך ההריסות הרבות, מהן חולצו ביממות האחרונות בודדים. כ-20 משלחות מכל העולם וכמובן מישראל עוסקים במאמצים, אך משרד הפנים הנפאלי הודיע כי מכיוון שחלף שבוע מאז האסון, "אנו לא סבורים שיש אפשרות כלשהי למצוא שורדים".