דנינו לשוטרים: "עמדתם בגבורה מול מתקפות האלימות"

המפכ"ל שיגר איגרת בה הרעיף שבחים על התנהלותם של השוטרים במהומות שאירעו אמש במהלך הפגנת העדה האתיופית בירושלים. "שמרתם על קור רוח מבלי להיגרר לפרובוקציות", כתב דנינו לשוטרים. על הסרטון שהצית את הסערה: "לא אתן למקרה קיצון כזה או אחר לפגוע בכל הארגון"

השוטרים והפגינים אמש בירושלים (פלאש 90 - יהונתן סינדל)

מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, שיגר היום (שישי) אגרת לכלל השוטרים והמתנדבים, בעקבות הפגנת הקהילה האתיופית אמש בירושלים. דנינו שיבח את התנהלותם של השוטרים שפעלו באירוע ואמר כי גילו איפוק לנוכח האלימות שלטענתו הופנתה כלפיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ברצוני לשבח את פעילות מחוז ירושלים ושוטרי התגבור על האיפוק שגילו במהלך ההפגנה של יוצאי אתיופיה בירושלים אתמול", כתב דנינו לשוטרים. "ראיתי כיצד עמדתם בגבורה מול התקפות אלימות חסרות מעצורים ושמרתם על קור רוח מבלי להיגרר לפרובוקציות".

בדבריו התייחס דנינו גם לסרטון שפורסם לראשונה בחדשות 2 Online בתחילת השבוע, ובו נראה שוטר יס"מ מכה חייל אתיופי ללא סיבה. "לא אתן למקרה קיצון כזה או אחר לפגוע בכל הארגון", ציין דנינו. "בהזדמנות זו, אבקש לברך את כל שוטרי, לוחמי ומתנדבי משטרת ישראל ולחזקכם".

שיבח את ההתנהלות. דנינו (אביר סולטן, פלאש 90)

ההפגנה הסוערת בי-ם: 6 שוטרים ו-11 מפגינים נפצעו

המפכ"ל אמר לשוטרים כי "אתם העושים לילות כימים בעבודת הקודש של שמירת ביטחונם האישי של אזרחנו ראויים להערכה. אנו נמשיך לשרת במסירות, לנהוג באיפוק וסבלנות ולכבד את כל אזרחי מדינת ישראל בכל חלקי הארץ על פי עקרונות המפנה אותם חרטנו על דגלינו".

בתוף כך שוחררו ממעצר שמונה מהמפגינים שנעצרו אתמול במהלך ההפגנה הסוערת בירושלים. שישה שוטרים ו-11 אזרחים נפצעו במחאת יוצאי אתיופיה על האלימות המשטרתית נגדם שהסלימה לעימותים קשים שכללו יידויי אבנים ואמצעי פיזור הפגנות.