במצב קשה לאחר שנעקץ ע"י דבורים

אירוע קשה ברמת הגולן: תושב האזור נעקץ על ידי דבורים ופיתח תגובה אלרגית חריפה. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בו פעולות החייאה ופינו אותו במצב קשה לבית החולים זיו בצפת

נעקץ על ידי דבורים, אילוסטרציה (רויטרס)

גבר בשנות החמישים לחייו נעקץ ביישוב ברמת הגולן על ידי דבורים וכעת נשקפת סכנה לחייו. האיש, פועל תושב האזור שעבד במקום, נעקץ בשעות הצהריים מספר פעמים על ידי דבורים וככל הנראה פיתח תגובה אלרגית חריפה במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למקום הוזעקו חובשים ופרמדיקים של מד"א, שהעניקו לו טיפול רפואי ראשוני, ביצעו בו פעולות החייאה והצליחו לבסוף להשיב לו את הדופק. הפרמדיקים פינו את האיש באמצעות אמבולנס לבית החולים זיו בצפת, כשמצבו מוגדר קשה והוא מורדם ומונשם. בבית החולים מנסים הרופאים לייצב את מצבו.

"כשהגענו למושב הובילו אותנו לאחד הבתים. בני הבית סיפרו לנו שגבר כבן 57 שעבד במטעים הגיע אליהם הביתה סיפר שנעקץ על ידי דבורים והתמוטט, הוא היה מחוסר הכרה ללא נשימה וללא דופק עם סימני עקיצות, ונפיחות רבה בפנים, בראש ועם סימני תגובה אלרגית", סיפר פרמדיק מד"א דורון שיטרית.

לדבריו, "הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה מתקדמות שבמהלכן חזר דופק, נתנו לו טיפול תרופתי לטיפול באלרגיה ופינינו אותו לבית החולים תוך טיפול שבמהלכו הוא התייצב וחזר לנשום, בכניסה לבית החולים חל שיפור ניכר והוא אף החל לחזור להכרה".