צפו: עדר סוסים דוהר ברחובות ת"א

תושבי שכונת נווה שרת בתל אביב התלוננו לרשויות על עדר הסוסים המסתובב בשכונה ללא הפרעה. "זה ממש מפחיד, יש פה ילדים קטנים", סיפרה אחרת התושבות. אולם למרות הסכנה הממשית, הגורמים הרלוונטיים מסרבים לקחת אחריות ולפעול להרחקת הסוסים שמקורם כנראה בחוות סמוכות

בשכונת נווה שרת בתל אביב מתמודדים לאחרונה עם תוספת פסטורלית לנוף האורבני: מספר סוסים מסתובבים ברחובות, מפתיעים את התושבים בכניסות לבתים ומחטטים בפחי הזבל. הסיבה לתופעה המפתיעה היא שתי חוות סוסים פיראטיות המאפשרות להם לרעות בשדה סמוך, אולם אלה בוחרים להיכנס לתוך השכונה, וכאשר הם מתחילים לדהור מדובר בסכנה של ממש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תאר לך עדר של עשרה סוסים שדוהר בתוך גינה קטנה וברחובות", אמרה סופי קזובסקי, תושבת השכונה. "זה ממש מפחיד, יש פה ילדים קטנים, כלבים ואנשים מבוגרים שמסתובבים כאן". תושבי השכונה פנו לעירייה.

"כל אימא וכל תושב פנו עשרות פעמים לעירייה, ושם אומרים שיטפלו, אך לא מעניקים תשובה כוללנית ולחלק מהאנשים שפנו אמרו שמדובר בשטח מוניציפלי של רמת השרון", סיפרה נורית קנטי המתגוררת בנווה שרת. "הגינה הזו נועדה לטיולים של קשישים, למשחקים של ילדים ולא לדהירות סוסים".

בעיריית תל אביב התנערו מאחריות ואמרו בתגובה כי הטיפול בעניין הסוסים מוטל על המשטרה, ושהשטח נמצא בבעלות מנהל מקרקעי ישראל. במשטרת מרחב ירקון אמרו כי הסוסים לא מגיעים מהחווה הסמוכה לשכונה, אלא מחווה מרוחקת יותר. בינתיים, אף גורם לא לוקח אחריות, וככל הנראה ימשיכו בעתיד הקרוב לחיות תושבי השכונה בשכנות קרובה מדי לסוסים.