השוטר שפגע: יריתי נמוך ככל שניתן

בסרטון שתיעד את הירי בח'יר חמדאן בכפר כנא נראה צלו של השוטר שביצע את הירי הקטלני. בחקירתו הסביר כי כיוון לכיוון מותניו, האזור הנמוך ביותר שיכול היה לירות מהזווית בה עמד. 4 השוטרים חוזרים מחר לעבוד

חקירת אירוע הירי בכפר כנא נמשכת: עד עתה מסרו ארבעת השוטרים המעורבים עדות. הם אף נלקחו לזירה ושחזרו את שהתרחש. נהג הניידת - שהתברר כי הוא זה שירה את הכדור הקטלני בח'יר חמדאן (22), ייחקר באזהרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדבריו, הוא ניסה לבצע נוהל מעצר חשוד וכיוון למקום הכי נמוך שיכול - אל המותן. בדבריו, מדגיש השוטר כי לא התכוון להרוג את הצעיר. יחד עם זאת, יצוין כי לא בטוח שהוא פעל בניגוד לחוק וייתכן בהחלט שבסוף החקירה ינוקה השוטר מכל חשד.

מחר יחזור השוטר יחד עם שלושת חבריו לפעילות במשטרה. הארבעה ישובצו באזור אחר במחוז הצפוני, במקום פחות טעון מאשר נצרת או כפר כנא.

בינתיים, במחלקה לחקירות שוטרים נמשכת בדיקת האירוע. בדיקות בליסטיות בוצעו בכלי הנשק שנשאו בידיהם ארבעת השוטרים. חוקרי מח"ש היו הבוקר בזירת האירוע בחניון שבו בוצע הירי, ואף אספו את סרטוני מצלמות האבטחה שמותקנות במקום.

במשרד המשפטים מבהירים כי בשלב הזה מדובר בבדיקת האירוע, שכן הממצאים שנאספו עד כה אינם מאפשרים מעבר לחקירה פלילית בחשד לעבירות כלשהן שביצעו השוטרים.‎