היורה בצעיר בכפר כנא: נהג ניידת המשטרה

ממצאי הבדיקה הראשוניים של המשטרה מעלים כי היורה בח'יר חמדאן (22) הוא השוטר שישב במושב הנהג. לטענתו, הוא ירה כדור אחד בלבד שפגע במרפקו של הצעיר, שהובא למנוחות בנוכחות אלפים. מחר: שביתה כללית במגזר הערבי

מתוך תיעוד הירי

בעוד שאלפים מלווים למנוחות את ח'יר חמדאן, הצעיר (22) שנורה למוות בידי שוטרים בכפר כנא לפנות בוקר - הושלמה במשטרה הבדיקה הראשונית, שממנה עולה כי התיעוד שפורסם אינו מייצג בצורה מוחלטת את האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במבט ראשון נראה כי מי שיורה בחמדאן הוא אחד משני השוטרים שיוצאים ראשונים עם אקדחים שלופים מהניידת - אך לדברי המשטרה היורה הוא לא אחר מאשר הנהג, שיצדה מצידה השני של הניידת. לדבריו, מהזווית שבה הוא ישב לא ניתן היה לראות שהצעיר הערבי לא מסכן את חיי חברי. יחד עם זאת, כך לטענתו, הוא ירה כדור אחד בלבד שפגע במרפקו של חמדאן.

כעת יידרשו במחלקה לחקירות שוטרים לבדוק ולהתמקד בסוגיה הזו. בינתיים, בעוד שהלוויתו של חמדאן בעיצומה, הפגינו בציר בן גוריון שבחיפה כ-200 מפגינים של התנועה האסלאמית שנשאו שלטים ועליהם דמותו של חמדאן מוצגת כ"שאהיד".

המוחים קראו קריאות בנוסח "אינתיפאדה שלישית, הצטרפו הצטרפו"; "חזקו את האינתיפאדה, כולם התאחדו" וכן "המתנחלים כלבים", "ברוח, בדם נפדה את פלסטין" ו-"סוף לכיבוש, העם רוצה הפגנה".