חדשות סוף השבוע: צעיר נורה על ידי שוטרים בכפר כנא, חאמס מקים "צבא עם"

בן 22 מכפר כנא נורה למוות בידי שוטרים; פרטים חדשים נחשפים מחקירתו של ח"כ בנימין בן אליעזר; מדינות נוספות מאיימות להכיר במדינה פלסטינית; חמאס מכריז על הקמת "צבא העם" ודוח של סבא"א קובע: אירן הגדילה את מאגרי האורניום המועשר שברשותה

הפגנה בכפר כנא, היום. (חדשות 2)

סיכום אירועי השבת: לפנות בוקר (שבת) נורה למוות בידי שוטרים ח'יר חמדאן, צעיר בן 22 מכפר כנא. בתיעוד הווידאו של האירוע נראים השוטרים, שהיו בדרכם לביצוע מעצר בעיר, יוצאים מהניידת, מכוונים את כלי נשקם לעבר חמדאן, שהחל לסגת לאחור - ויורים לעברו. המחלקה לחקירות שוטרים פתחה בחקירת האירוע. אחר הצהריים יצאו כעשרת אלפים בני אדם להפגין בכפר כנא נגד הריגתו של הצעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול נודע כי במהלך חקירתו של ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר התגלו מקרים נוספים של החזקת כספים לא מדווחים בכספת. ההערכה בפרקליטות היא כי ממצאי החקירה החדשים צפויים להוביל להגשת כתב אישום נגד בן אליעזר, אך טרם התקבלה החלטה סופית בנושא - בין השאר בשל מצבו הרפואי של חבר הכנסת.

באירופה מאיימים: "מדינות נוספות יכירו בפלסטין"

אחרי שבחודש שעבר הכריזה שוודיה על הכרה במדינה פלסטינית, דיווח היום "וול סטריט ג'ורנל" כי מדינות נוספות באיחוד האירופי מאיימות ללכת בעקבותיה. דיפלומט אירופי בכיר הבהיר כי אם לא תבחין אירופה במאמץ אמיתי להחיות את תהליך השלום, ייצא המהלך לפועל.

ממשיך להסתבך. בן אליעזר (AP)

במקביל, על רקע המתיחות הגוברת בהר הבית, הודיע אמש דובר הזרוע הצבאית של חמאס על הקמת "צבא העם" - כוח עתודה חדש שיתגבר את לוחמי ארגון הטרור בעת עימות עם ישראלויסייע "לשחרר את מסגד אל-אקצה". הכוח יכלול בשלב ראשון 2,500 לוחמים.

מאגרי האורניום של אירן. ארכיון (רויטרס)

נוסף על כל אלה, פרסמה היום הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) דוח שלפיו בחודשיים האחרונים הגדילה אירן ב-8% את מאגר האורניום המועשר שברשותה, שכעת עומד על 8.4 טונות. זאת, שבועיים וחצי בלבד לפני המועד שבו אמורות אירן ושש המעצמות להגיע להסכם קבע על תכנית הגרעין.