הפגנה בכפר כנא, חשש ממהומות

המשטרה נערכת בכוחות גדולים מחשש שההפגנה תגלוש להפרות סדר אלימות. תושבי כפר כנא מוחים על הריגתו של תושב המקום ע"י אנשי יס"מ. במשטרה אומרים כי השוטרים חששו לחייהם אך תיעוד ממצלמת האבטחה מראה כי הצעיר, שתקף ניידת משטרה, נורה לאחר שהחל לסגת

חשש ממהומות בצפון: דריכות שיא באזור כפר כנא לקראת ההפגנה של תושבי המקום במחאה על הריגתו של ח'יר חמדאן לפנות בוקר על ידי שוטרי יס"מ. במשטרה אומרים כי חמדאן נורה לאחר שתקף את השוטרים בסכין והם חששו לחייהם, אך סרטון מצלמת האבטחה שתיעד את התקרית מעלה כי הצעיר נורה לאחר שהחל לסגת מהמקום. במשטרה חוששים כי ההפגנה תגלוש להפרות סדר אלימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זמן קצר לאחר הירי בחמדאן, החלו עשרות צעירים תושבי כפר כנא ליידות אבנים לעבר כוחות המשטרה, להצית פחי אשפה וצמיגים ולנסות לחסום את הכניסות ליישוב. במשך שעות ארוכות מנעו שוטרי יס"מ מהמפגינים לחסום כבישים ובמקום התפתחו עימותים קשים.  

המפכ"ל, רב ניצב יוחנן דנינו, קיים הערכת מצב טלפונית עם כל סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה והנחה את המפקדים להידבר עם נכבדים במגזר הערבי בניסיון להנמיך את הלהבות. עם זאת, בשלב זה לא התקבלה החלטה על העברת כוחות או תגבור כוחות בצפון.

תקרית הירי החלה עם הגעתם של שוטרים לכפר כנא במטרה לעצור צעיר החשוד בהשלכת רימון הלם. בדרכם לביצוע המעצר הגיע חמדאן כשהוא אוחז בסכין. במשטרה אומרים כי חמדאן ניסה לתקוף את השוטרים באמצעות כלי הנשק ולאחר שחשו מאוימים - פתחו לעברו באש.

חמדאן לאחר שנפגע מירי

חמדאן נפצע בפלג גופו העליון ופונה על ידי צוות מגן דוד אדום לבית חולים העמק בעפולה במצב קשה, אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

ח'יר חמדאן שנורה למוות בתקרית

בסרטון ממצלמת אבטחה שהוצבה בסמוך למקום התקרית נראה חמדאן כשהוא תוקף באמצעות סכין רכב משטרה ביישוב. חמדאן נראה מכה שוב ושוב בחלון הקדמי. בשלב זה נפתחת הדלת האחורית וחמדאן מכה פעם נוספת בחלון הדלת האחורית ומתרחק.

מהדלת האחורית של כלי הרכב נראה שוטר שיוצא עם אקדח שלוף, מכוון אותו לעבר חמדאן הנסוג ויורה לעברו. לאחר מכן יוצאים מהניידת עוד שלושה שוטרים, כולם בנשקים שלופים. השוטרים גוררים את חמדאן על הקרקע ומכניסים אותו לתוך ניידת. בהמשך הועבר חמדאן לאמבולנס מד"א ומת מפצעיו בבית חולים העמק בעפולה. במשטרה אומרים כי האירוע הועבר לחקירת מח"ש. 

עשרות הבעירו פחי אשפה (אנואר אמארה, אתר אל ערב)

במשטרה הדגישו כי "האירוע מצוי בחקירת המחלקה לחקירות שוטרים. משטרת המחוז הצפוני תשתף פעולה באופן מלא עם מח"ש לחקירת נסיבות האירוע".

בעקבות התקרית הוכרז על שביתה כללית בכפר כנא. ח"כ אחמד טיבי תקף בחריפות את התנהלות המשטרה."השוטרים ירו בצעיר בדם קר, מבלי שהיווה סכנה", אמר. "מדובר בחיסול נוסח כנופיות רחוב ואני קורא לעצור את השוטר היורה ולהעמיד אותו לדין לאלתר. אפשר והיה צריך להשתלט על הצעיר ולא לחסלו בדם קר".