גבר שתקף שוטרים בכפר כנא נורה למוות

כוחות המשטרה הגיעו ליישוב כדי לבצע מעצר של גבר אחר החשוד בזריקת רימון הלם. אולם במהלך המעצר צעיר שאינו קשור למקרה, ניסה לתקוף את השוטרים עם סכין. הוא נורה, נפצע באורח אנוש ופונה על ידי צוות מד"א לבית החולים העמק בעפולה שם מת מפצעיו

כוחות משטרה רבים במקום. ארכיון (רפעת עכר)

תקרית חמורה בכפר כנא: ח'יר חמדאן, תושב המקום בן 22, נורה לפנות בוקר (שבת) למוות על ידי כוחות משטרה לאחר שניסה לתקוף אותם בסכין. לאחר הירי התפתחו עימותים קשים בין השוטרים לבין צעירים רעולי פנים שחסמו שתי כניסות ליישוב והציתו פחי אשפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הלילה הגיעו שוטרים לכפר כנא במטרה לעצור צעיר החשוד בהשלכת רימון הלם. בדרכם לביצוע המעצר הגיע חמדאן כשהוא אוחז בסכין. במשטרה אומרים כי חמדאן ניסה לתקוף את השוטרים באמצעות כלי הנשק ולאחר שחשו מאוימים - פתחו לעברו באש.

חמדאן נפצע בפלג גופו העליון ופונה על ידי צוות מגן דוד אדום לבית חולים העמק בעפולה במצב קשה, אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

ההרוג: ח'יר חמדאן

תושב כפר כנא: היה ניתן למנוע את העימותים

בעקבות התקרית הכריזה המועצה המקומית כפר כנא על שביתה כללית במסחר ובחינוך. מנהיגי היישוב פנו לתושבים באמצעות הרמקולים של המסגדים בקריאה לכבד את השביתה כאות זעם על מות הצעיר.

"היה אפשר למנוע את המצב", אמר אחד התושבים. "מרגע זה אי אפשר לחזור אחורה כי המשטרה לא עשתה בשכל". כוחות משטרה גדולים נמצאים במקום ונערכים לקראת המשך עימותים כאשר שתי הכניסות ליישוב עדיין חסומות.