דליפת אמוניה נוספת בנתניה, אין נפגעים

דליפה אותרה במפעל "טמפו" בעיר, אך צוותי הכיבוי השיגו שליטה באירוע. לאחר שנחסם כביש לצוחרך טיפול באירוע, נמסר מצוותי הכיבוי כי אין הנחיות מיוחדות לתושבי האזור. במקביל נמשכת חקירת הדליפה הקטלנית בעמק חפר, בה נהרג כבאי

זירת הדליפה, אתמול (חי ביתן)

דליפת אמוניה שנייה בתוך פחות מיממה: כבאיות הוזעקו הערב (שישי) לדיווח על דליפה במפעל של חברת "טמפו" בנתניה. לאחר מספר דקות הושגה שליטה באירוע, ואיש לא נפגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הטיפול בדליפה, בה טיפלו ארבע כבאיות, נחסם באופן זמני רחוב גיבורי ישראל לתנועה. במשטרה ובשירותי הכבאות הדגישו כי "אין הנחיות מיוחדות לתושבי האזור".

במהלך היום נמשכה חקירת דליפת האמוניה הקטלנית בעמק חפר, בה נהרג הכבאי סאמר עסלי בן ה-34 מכפר קרע. המשטרה, כוחות הכיבוי ואנשי משרד העבודה והרווחה מבצעים חקירה מאומצת כדי להבין מה גרם לדליפה, מי אחראי לה, ואיך מונעים שלא תחזור. בין השאר נבדק האם לפועלים שעבדו במקום יש אחריות לרשלנות פלילית.

ההרוג: סאמר עסלי

הערכה: צינור נחתך בטעות וגרם למות הכבאי

אזור התעשייה עמק חפר נפתח הבוקר לאזרחים והסכנה מהחומר הרעיל חלפה. עם זאת המפעל "הוד חפר", בו התרחשה הדליפה אמש, נותר סגור ובמקום מתבצעות עבודות לאיטום הדליפה וניקוי שאריות החומר המסוכן, בפיקוח צוותי תחנת כיבוי נתניה.

במשטרה אוספים כעת ממצאים ועדויות במסגרת החקירה. בין השאר מתוחקרים עובדי ומנהלי המפעל והכבאים שטיפלו באירוע. בדיקה ראשונית מעלה שצינור שמוביל אמוניה נחתך ככל הנראה בטעות על ידי עובדים שביצעו עבודות תחזוקה במקום. ייתכן שהחיתוך נעשה באמצעות מסור חשמלי. במשטרה ייבדק אם יש חשד לרשלנות מצד אותם עובדים, והאם מדובר ברשלנות שעוברת את הרף הפלילי.

במפעל הוד חפר הטילו את האשמה לתאונה שגבתה חיי אדם על עובד חברת קבלן שביצע במקום עבודות תחזוקה. "זה ברור שהייתה כאן טעות אנוש", אמרו במפעל לחדשות 2 Online. "הזמנו את הקבלן הכי מקצועי וגדול בארץ כדי לבצע עבודות אחזקה שוטפת במערכת הקירור של המפעל. הקבלן הגיש תכנית עבודה מסודרת שאושרה על ידי כל הגורמים הרלוונטיים במשרד להגנת הסביבה. לפני ביצוע העבודה נעשה תרגול על מודל שגם עבר בהצלחה, אך לצערנו עובד של החברה הקבלנית חתך בשוגג את הצינור הלא נכון. הכמות שדלפה היא בערך טון אמוניה מסדק של כשני סנטימטר".