שיפור במצבו של יהודה גליק: "הוא התעורר לגמרי ומזהה אותנו"

כשבוע לאחר נסיון ההתנקשות בו, חל שיפור ניכר במצבו הרפואי של פעיל הימין. "הוא מזהה את בני המשפחה שמקיפים אותו ומשיב בראשו גם לשאלות מורכבות", עדכן גיסו של גליק

גליק, ארכיון (פלאש 90)

כשבוע לאחר נסיון ההתנקשות, פעיל הימין ממשיך להתאושש: ארי שיימס, גיסו של יהודה גליק שנורה ונפצע קשה בשבוע שעבר על ידי מחבל פלסטיני, הודיע היום (שישי) כי "יהודה התעורר לגמרי". לדברי שיימס, גליק עדיין אינו יכול לדבר בשל מכשיר ההנשמה, אך "הוא מניד בראשו ל'כן' ו'לא' בתשובה לשאלות, גם שאלות מורכבות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוא מקבל משככי כאבים עוצמתיים, אבל הוא מזהה את בני המשפחה שמקיפים אותו, גם השבת, בהרבה אהבה", הוסיף שיימס. מבית החולים "שערי צדק" בירושלים בו מאושפז גליק נמסר היום כי הוא "מתקשר עם הסביבה ומזהה את הקרובים".

על פי הערכת הצוות הרפואי, גליק ייגמל מההנשמה ככל הנראה כבר ביום ראשון, ובהמשך יוכל גם לשוב ולדבר. לפני כשבוע הובהל גליק לבית החולים לאחר שנורה מספר פעמים בידי המתנקש, תושב מזרח ירושלים שבהמשך אותר וחוסל. במשך ימים ארוכים נשקפה סכנה לחייו, אך בזכות מאמציהם של הרופאים בבית החולים - מצבו התייצב וכעת מביעים שם תקווה כי יוכל לחזור לתפקוד סביר כבר בתקופה הקרובה.

התריע מפני אלימות נגדו. גליק (פלאש 90, הדס פרוש)

לפני שנה הזהיר גליק: "איומים הופכים למעשי אלימות"

השבוע נחשף מכתב בהול ששלח גליק לשר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו ומפקד מחוז ירושלים לשעבר יוסי פריינטי כבר לפני שנה, באוקטובר 2013, ערב הכנס השנתי של נאמני הר הבית, בו התריע פעיל הימין מכוונות של מוסלמים קיצוניים לפגוע בו ובבאי הכנס.

"מכובדיי השר ומפקדי משטרת ישראל, כמדי שנה אנו מציינים את יום החג של העולים להר הבית. כמדי שנה, ביקשנו לעלות עם קבוצות להר הבית ובערב לקיים כנס לכבוד יום החג של העולים להר הבית", פתח גליק את מכתבו שהגדיר 'דחוף ביותר'.

"במודעה שפרסמו גורמים מוסלמיים לקראת יום החג, נקראים המוסלמים להגיע להר, לחסום את כניסתנו אליו ואף התבקשו לפגוע בכינוס שלנו הצפוי בערב", הזהיר גליק. "לצערנו אתם ואנחנו למודי ניסיון ויודעים כי פעם אחר פעם איומים אלו הופכים ממילה כתובה למעשי אלימות פיזית בשטח", המשיך והפציר בגורמי האכיפה: "אני פונה אליכם בכל לשון של בקשה לפעול בעוד מועד לטרפד את הניסיונות מצד גורמים אשר האלימות היא הנר לרגליהם". שנה לאחר מכן, האזהרות הפכו למציאות: באותו הכנס, נורה יהודה גליק בידי מחבל בצאתו ממנו - וכאמור, נפצע באורח קשה.