שוב: אלימות במגרש כדורגל בארץ

משחק כדורגל בליגה ב' הופסק לאחר שאבנים הושלכו לעבר השופט והקוון, שנפגע בראשו. הקבוצה האורחת מדימונה נרגמה באבנים עם יציאתה מהמגרש: "אנחנו השחקנים בהלם לגמרי - בחיים לא חווינו דבר כזה", סיפר אחד השחקנים

אוטובוס השחקנים, היום (שניר קורולקר)

השבוע האלים במגרשי הכדורגל נמשך: משחק שנערך היום (שישי) בליגה ב' ברהט הופסק לאחר שצופים השליכו אבנים לעבר השופט והקוון, וגם לעבר אוטובוס הקבוצה האורחת. הקוון נפגע בראשו והועבר לטיפול רפואי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך המשחק, שנערך במסגרת ליגה ב' דרום בין הפועל רהט למ.ס. דימונה, נזרקו אבנים לעבר השופט ועוזר השופט (הקוון). לאור מאורעות הדרבי התל אביבי, החליטו השניים להפסיק את המשחק באופן מיידי. המתקפה לא נפסקה גם כשהמשחק פוצץ: כאשר האוטובוס של שחקני דימונה יצא מהמגרש, נזרקו עליו אבנים ובנס לא נפגע אף שחקן.

השחקנים ששרדו את המתקפה סיפרו למשטרה על חוויותיהם הקשות. שניר קורולקר, שחקן מ.ס. דימונה אמר לחדשות 2 כי לאחר שהמשחק הופסק "ירדנו להתלבש, עלינו לאוטובוס והתחלנו בנסיעה מחוץ למגרש - פתאום נזרקו אבנים לתוך האוטובוס וניפצו את החלונות באמצע האוטובוס".

"בחיים לא חווינו דבר כזה" (שניר קורולקר)

"זה מאוד מפחיד, בייחוד כשהמצב מאוד רגיש אחרי מה שקרה בדרבי  - זה לא נעים בכלל", הוסיף קורולקר. "אנחנו השחקנים בהלם לגמרי - בחיים לא חווינו דבר כזה. אבן כמעט פגעה באחד החברים שלי". לדברי קורולקר, לא היה ניתן לצפות את פיצוץ המשחק: "המשחק דווקא היה רגוע עד שנזרקו אבנים, הקוון נפגע בראש ונפל על הדשא". שחקני דימונה טענו כי הקהל קילל אותם: "אנחנו מרגישים עוינות, לדעתי האווירה הכללית של האלימות משפיעה".

העימות בדרבי, השבוע (ערוץ 1)

ח"כ יואל רזבוזוב (יש עתיד), שהגיש הצעת חוק להכפלת הענישה על עבירות של אלימות בספורט, התייחס למקרה ואמר: "על המשטרה להיערך טוב יותר גם למשחקי הליגות הנמוכות משום שמקרי האלימות בהם שכיחים יותר. בלי שמירה אפקטיבית על הסדר במגרשים, אירועים כאלה יכולים לעלות בחיי אדם".

ביום שני האחרון הופסק הדרבי התל אביבי בכדורגל, לאחר שאוהדים פרצו למגרש. אחד האוהדים שירד מיציעי הפועל תל אביב, אלרואי ידעי, אף תקף את כוכב מכבי תל אביב ערן זהבי, שהגיב והגן על עצמו והורחק. השופט החליט להמשיך את המשחק, אך לאחר מספר דקות פרצו אוהדים של מכבי תל אביב לכר הדשא - ובשלב זה הופסק המשחק בשל חשש לפגיעה בשחקנים נוספים.