"אחרי שמישהו יירצח ייעשה שינוי?"

ערן זהבי מגיב לפיצוץ הדרבי: במסיבת עיתונאים שכינס מתח כדורגלן מכבי ת"א ביקורת נגד אוהד הפועל שתקף אותו ("אין ספק שהוא צריך לקבל עונש"), נגד ההתאחדות ("עד היום אף אחד לא הודיע שביטלו את האדום") ונגד התקשורת ("אוהד נכנס למגרש וניסה להרביץ לשחקן, תתעסקו בזה!"). לשחקני קבוצתו הוא הודה בדמעות על התמיכה

שלושה ימים לאחר הדרבי השערורייתי שבמהלכו קיבל שחקן מכבי תל אביב ערן זהבי כרטיס אדום כשהתעמת עם אוהד הפועל שפרץ למגרש ותקף אותו, זהבי מגיב: במסיבת עיתונאים שכינס היום (חמישי) קרא זהבי לשנות את חוקי התקנון, משום שלטענתו הכרטיס האדום שקיבל השבוע הוא בגדר "מתנה לאוהד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין ספק שהוא צריך לקבל עונש", אמר זהבי בהתייחסו לאוהד המתפרע. "אבל לא אכפת לי מה הוא יקבל. המטרה שלי היא שיהיה שינוי בכדורגל. לא יכול להיות שמיום שני עד היום אף אחד לא קם ומודיע שביטלו את האדום כי אין לאף אחד סמכות לעשות את זה. כשיש מקרה מיוחד כזה, צריך לכנס ועדה ולקבל החלטות שיעשו שינוי בכדורגל שלנו".

"אם הוא היה נכנס עם סכין ודוקר אותי, מה הייתם אומרים?", פנה זהבי לעיתונאים. "אחרי שמישהו יירצח מישהו ייעשה שינוי? תעשו את השינוי עכשיו! שמישהו ירים את הכפפה, יבטל את מה שצריך, כי אם לא הוא פשוט נותן לגיטימציה לכל אוהד כדורגל שלא רוצה ששחקן מוביל מקבוצה אחרת יבוא לשחק נגדו. הוא יבוא שבוע לפני זה למגרש, יישב בקהל של היריבה ויפרוץ למגרש וינסה לתקוף אותו, ובשבוע הבא השחקן יורחק ולא יוכל לשחק. אתם נותנים פה מתנה ועושים את האוהד גיבור. אסור להיות גיבור, אסור לו להופיע בתקשורת".

זהבי הביע את מחאתו גם נגד התקשורת שהתמקדה לטענתו בתנועות ה"פיו פיו" של זהבי שנועדו להתגרות בקהל של אוהדי הפועל תל אביב. "זאת חגיגה לגיטימית שעשיתי בכל משחק", אמר זהבי. "אוהד נכנס למגרש כדורגל וניסה להרביץ לשחקן, בזה תתעסקו! לא בכל השטויות מסביב".

בסיום מסיבת העיתונאים בחר ערן זהבי להקדיש את דבריו למועדון מכבי תל אביב והודה לחבריו השחקנים על תמיכתם המלאה בו ובמעשיו. "כל החברים שלי לקבוצה הגיעו אליי לפני המאבטחים", אמר זהבי כשדמעות חונקות את גרונו.