אהרונוביץ' בהלוויית ההרוג בפיגוע: "כבוד שקצינים כמוהו משרתים במשטרה"

ג'דעאן אסעד, קצין מג"ב שנדרס אמש בירושלים ומת מפצעיו הובא למנוחות בבית העלמין בכפרו בית ג'אן. השר לביטחון פנים האשים את הרשות באחריות לפיגועי הטרור האחרונים, והמפכ"ל דנינו הבהיר: "לא ניתן לאף צד להתסיס ולהלהיט, נשמור על ההסדרים"

הותיר בן ואישה בהריון. אסעד (גידעון ואקנין)

ג'דעאן אסעד, קצין מג"ב בן 38 מבית ג'אן שנהרג אתמול בפיגוע הדריסה בירושלים, מובא היום (חמישי) למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין בבית ג'אן. רבים הגיעו על מנת לחלוק לו כבוד, בהם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', שהאשים בשנית את הרשות הפלסטינית בהסתה לרצח. אסעד הועלה לדרגת רב-פקד לאחר מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אסעד, שהותיר אחריו אישה בהיריון וילד בן 3, שב אתמול לעבודתו לאחר חופשה - ונפגע מרכבו של הדורס. "הוא נרצח אתמול באכזריות חסרת לב ונלקח ברשעות מרעייתו, בנו והוריו, בני העדה, בני משפחתו, חבריו ושותפיו למשימה להגנת המולדת", ספד לו אהרונוביץ'.

"אין באמת מילים הראויות לנחם משפחה אשר איבדה בן רגע את היקר לה מכל - חיים שלמים, מלאים ומשמעותיים שנגדעו באחת. הטרור הרצחני, מבית היוצר של הרשות הפלסטינית והעומד בראשה, של חמאס והתנועה האסלאמית, הצליחו להגיע גם לבית ג'אן ונטל מכם, משפחה יקרה, את הלוחם והקצין המוערך, יקיר לבנו", הוסיף השר. "יקירכם ג'ידאן בחר בחיים של ערכים ונתינה, ותרם בחריצות בכל מאודו כחייל בצה"ל וקצין משמר הגבול".

השר אהרונוביץ' בהלוויה (חדשות 2)

המפכ"ל: "לא ניתן לאף צד להלהיט"

גם מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו ספד לאסעד, אותו הגדיר כ"אדם משכמו ומעלה - חברים ובני משפחה מספרים בשבחו בקול שבור ובהלם גדול". דנינו טען כי הדריסה היא "פעולת טרור רצחנית של מחבל בן עוולה. משפחת אסעד ומשפחת משטרת ישראל מתאחדות בעצב ובגעגוע".

לדברי המפכ"ל, אסעד היה "אדם מיוחד שהזדהה עם ערכי הארגון וחתר להשגתם. הוא היווה דוגמה ללוחמים ולחבריו לעבודה, בלט בעשייתו והוערך על ידי מפקדיו. זו גאווה וכבוד שקצינים כמוהו משרתים במשטרה - זו זכות למדינה ולחברה שאלו הם שוטריה".

 

רבים הגיעו לחלוק כבוד אחרון (חדשות 2)

דנינו הדגיש כי "אנחנו עדים לנסיונות של ארגוני טרור ובודדים לפגוע בשגרת החיים - המשטרה תמשיך להוביל את השתת הסדר והביטחון בירושלים ובהר הבית בפרט, עבור כל בני הדתות שמעוניינים להגיע להר. לא ניתן לאף צד להתסיס ולהלהיט, נשמור על ההסדרים".

בני משפחתו: "עדיין בהלם מהבשורה"

אחיו של ג'דעאן אמר אתמול לחדשות 2 כי למרות ההסלמה במצב הביטחוני בירושלים, אחיו לא חשש מעבודתו בעיר והקפיד להרגיע את בני משפחתו המודאגים. "אנחנו עדיין בהלם מהבשורה הקשה הזאת ומתקשים לעכל, הוא היה בן אדם מיוחד במינו, כל הזמן מחייך, תמיד היה גב בשביל כולם, חבר אמיתי".

"לוחם וקצין מוערך" (סהאר עלי)

לאחר הפיגוע הודיע מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב צ'יקו אדרי, כי בניסיון להילחם בפיגועי הדריסה תתוגבר נוכחות השוטרים בתחנות הרכבת הקלה ואף יוקמו בהן מחסומי בטון.

איברהים אלעכארי, תושב מחנה הפליטים שועפט שבמזרח ירושלים, הוא המחבל שביצע את פיגוע הדריסה אתמול בשכונת שמעון הצדיק בירושלים. מחקירת המשטרה עולה כי אלעכארי פגע בשלושה לוחמי מג"ב בעת שהמתינו לחצות את הכביש לכיוון בסיס מג"ב.

הוא המשיך בנסיעה ופגע בהולכי רגל שעמדו בתחנת ההסעה של הרכבת הקלה. לאחר מכן נסע לאורך רחוב חיים בר לב, כשהוא פוגע בכלי רכב לאורך הציר עד שפגע ברכב בצומת משה זק. אלעכארי יצא מהרכב כשהוא אוחז במוט ברזל והחל לתקוף אנשים במקום. צוות של שוטרים ולוחמי מג"ב שהיה בסמוך הבחין במחבל, התקדם לעברו, ירה והרג אותו.

מבדיקה ראשונית של כוחות הביטחון עולה כי אלעכארי, שנורה ונהרג, היה פעיל חמאס. לפני שלוש שנים שוחרר אחיו, שהיה חלק מהחוליה שחטפה ורצחה את שוטר מג"ב ניסים טולדנו ז"ל, במסגרת עסקת שליט. בארגון מיהרו לברך על הפיגוע וקראו לבצע פעולות נוספות נגד ישראל.