למרות הצבת הבטונדות: " מרגישים חשופים"

בבוקר שאחרי עוד פיגוע דריסה, האווירה המתוחה בירושלים מורגשת היטב. בתחנות הרכבת הקלה נרשמה תנועה דלילה של נוסעים ואלו שבכל זאת בחרו להמשיך ולנסוע סיפרו על תחושות הפחד לאור האירועים האחרונים. כוחות גדולים של משטרה ומשמר הגבול הוצבו לאורך ציר הרכבת

ביום שאחרי פיגוע הדריסה בירושלים מורגש היטב החשש בבירה מהתגברות הטרור, ותנועת הנוסעים הבוקר (חמישי) בתחנת הרכבת הקלה ברחוב שמעון הצדיק, שבה פגע המחבל באנשים שהמתינו על הרציף, דלילה במיוחד. גם המראה החדש של הבטונדות שהוצבו ונועדו להגן על הנוסעים לא ממש מרגיע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

כוחות גדולים מאד של משטרה ומג"ב פרושים לכל אורך הציר של הרכבת הקלה, במיוחד בתחנות שמעון הצדיק, גבעת התחמושת ובית חנינא. מעט הנוסעים שהיו בתחנות סיפרו על הפחד מנסיעה ברכבת לאור האירועים ומההמתנה על הרציפים.

"הבטונדות אולי עוזרות למי שנמצא על המדרכה, אבל אנשים פה חוצים את הכביש ועוברים בצומת", סיפר תושב העיר שעבר הבוקר במקום. "אחרי שאתה רואה את התמונות של המטורפים האלה נוסעים ודורסים כל מי שנמצא באמצע הכביש, שום בטונדה כבר לא מחזירה את תחושת הביטחון".

זירת הפיגוע, אתמול (חדשות 2)

נוסעת אחרת, העובדת בקרבת מקום, סיפרה כי חששה והתלבטה רבות אם לנסוע הבוקר ברכבת. לדבריה הרכבת הקלה הייתה הפתרון האחרון שנאלצה לבחור בלית ברירה כדי להגיע לעבודה.

עובר אורח נוסף המתגורר בשכונת מאה שערים הסמוכה סיפר כי אשתו עברה משימוש ברכבת לנסיעה באוטובוסים וכי את ילדיהם הם מפזרים באמצעות רכבם הפרטי לבתי הספר. "זה התחיל באבנים ועכשיו אתה מפחד גם לנסוע עם הרכב הפרטי כי אתה לא יודע מאיפה יצוץ טרקטור או טרנזיט שיפגע בך" אמר. "וזה לא משנה אם אתה מחוץ לרכב או בפנים, אנחנו מרגישים חשופים".