שיפור במצבו של יהודה גליק: "החל לתקשר"

כשבוע לאחר נסיון ההתנקשות בו, חל שיפור נוסף במצבו הרפואי של פעיל הימין. בבית החולים הביעו תקווה כי גליק יחזור לתפקוד סביר בתקופה הקרובה, לאחר שייגמל ממכשיר ההנשמה בדרך להתאוששות מלאה

גליק, ארכיון (פלאש 90)

שבוע לאחר ניסיון ההתנקשות בו בירושלים, שיפור משמעותי נוסף במצבו של פעיל הימין יהודה גליק: מבית החולים שערי צדק בירושלים שבו מאושפז גליק נמסר כי הוא החל לתקשר עם סביבתו ביממה האחרונה וכי הוא מזהה את קרובי משפחתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני שבוע הובהל גליק לבית החולים לאחר שנורה מספר פעמים בידי המתנקש, תושב מזרח ירושלים שבהמשך אותר וחוסל. במשך ימים ארוכים נשקפה סכנה לחייו, אך בזכות מאמציהם של הרופאים בבית החולים - מצבו התייצב וכעת מביעים שם תקווה כי יוכל לחזור לתפקוד סביר כבר בתקופה הקרובה.

ביממה האחרונה, לאחר שנותח מספר פעמים, הצליח גליק לתקשר תחילה בסימנים עם קרובי משפחתו שלא משים ממיטתו, ובהמשך גם להחליף עמם מספר מילים. בבית החולים מסבירים כי בשלב הבא ינסו לגמול אותו ממכשיר ההנשמה, לקראת התאוששות מלאה.

התריע מפני אלימות נגדו. גליק (פלאש 90, הדס פרוש)

לפני שנה הזהיר גליק: "איומים הופכים למעשי אלימות"

השבוע נחשף מכתב בהול ששלח גליק לשר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו ומפקד מחוז ירושלים לשעבר יוסי פריינטי כבר לפני שנה, באוקטובר 2013, ערב הכנס השנתי של נאמני הר הבית, בו התריע פעיל הימין מכוונות של מוסלמים קיצוניים לפגוע בו ובבאי הכנס.

"מכובדיי השר ומפקדי משטרת ישראל, כמדי שנה אנו מציינים את יום החג של העולים להר הבית. כמדי שנה, ביקשנו לעלות עם קבוצות להר הבית ובערב לקיים כנס לכבוד יום החג של העולים להר הבית", פתח גליק את מכתבו שהגדיר 'דחוף ביותר'.

"במודעה שפרסמו גורמים מוסלמיים לקראת יום החג, נקראים המוסלמים להגיע להר, לחסום את כניסתנו אליו ואף התבקשו לפגוע בכינוס שלנו הצפוי בערב", הזהיר גליק. "לצערנו אתם ואנחנו למודי ניסיון ויודעים כי פעם אחר פעם איומים אלו הופכים ממילה כתובה למעשי אלימות פיזית בשטח", המשיך והפציר בגורמי האכיפה: "אני פונה אליכם בכל לשון של בקשה לפעול בעוד מועד לטרפד את הניסיונות מצד גורמים אשר האלימות היא הנר לרגליהם". שנה לאחר מכן, האזהרות הפכו למציאות: באותו הכנס, נורה יהודה גליק בידי מחבל בצאתו ממנו - וכאמור, נפצע באורח קשה.

השתתפו בהכנת הכתבה: יוסי זילברמן, יואב אבן ועפר חדד.