ג'דעאן נרצח בפיגוע: "אדם משכמו ומעלה"

הותר לפרסום: פקד ג'דאען אסעד, בן 38 מבית ג'אן, מת מפצעיו בדרך לביה"ח. הוא הותיר אחריו אישה וילד. 11 פצועים נוספים עדיין מאושפזים, בהם 4 במצב קשה. מפקד מחוז י-ם: יוקמו מחסומי בטון בתחנות הרכבת הקלה

פקד ג'דעאן אסעד, קצין מג"ב בן 38 מבית ג'אן הוא ההרוג בפיגוע הדריסה שאירע בצהריים (רביעי) בתחנת הרכבת הקלה בירושלים. אסעד הותיר אחריו אישה בהיריון וילד בן 3. היום שב אסעד לעבודתו לאחר חופשה. הלווייתו תתקיים מחר בשעה 13:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין בבית ג'אן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו עדיין בהלם מהבשורה הקשה הזאת ומתקשים לעכל", אמר לחדשות 2 Online אחיו של אסעד. "הוא היה בן אדם מיוחד במינו, כל הזמן מחייך, תמיד היה גב בשביל כולם, חבר אמיתי". לדבריו, למרות ההסלמה במצב הביטחוני בירושלים, אחיו לא חשש מעבודתו בעיר והקפיד להרגיע את בני משפחתו המודאגים.

ההרוג בפיגוע בי-ם: קצין מג"ב (סהאר עלי)

אסעד נפצע אנושות בפיגוע ומת מפצעיו בבית החולים שערי צדק בעיר. בבתי החולים בירושלים מאושפזים עדיין 11 פצועים, מתוכם אחד במצב קשה מאוד ועוד שלושה במצב קשה. לאחר הפיגוע הודיע מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב צ'יקו אדרי, כי בניסיון להילחם בפיגועי הדריסה תתוגבר נוכחות השוטרים בתחנות הרכבת הקלה ואף יוקמו בהן מחסומי בטון.

זמן קצר לאחר הפיגוע החלו עשרות צעירים ערבים ליידות אבנים וזיקוקים לעבר אנשי כוחות הביטחון סמוך לשכונת שועפאט במזרח העיר. לוחמי משמר הגבול פיזרו את המתפרעים ועצרו ארבעה מהם.

ג'דעאן אסעד ובנו (באדיבות המשפחה)

"הרטוריקה המסיתה של אבו מאזן, שמהלל ומשבח טרוריסטים פלסטיניים, אחראית לשפיכות הדמים בירושלים", האשים אחר הצהריים שר הביטחון משה (בוגי) יעלון. "אנו נגדע את הטרור הפלסטיני בירושלים ונניח ידינו על מבצעיו ושולחיו".

איברהים אלעכארי, תושב מחנה הפליטים שועפט שבמזרח ירושלים, הוא המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בצהריים בשכונת שמעון הצדיק בירושלים. מחקירת המשטרה עולה כי אלעכארי פגע בשלושה לוחמי מג"ב בעת שהמתינו לחצות את הכביש לכיוון בסיס מג"ב.

המחבל איברהים אלעכארי

הוא המשיך בנסיעה ופגע בהולכי רגל שעמדו בתחנת ההסעה של הרכבת הקלה. לאחר מכן נסע לאורך רחוב חיים בר לב, כשהוא פוגע בכלי רכב לאורך הציר עד שפגע ברכב בצומת משה זק. אלעכארי יצא מהרכב כשהוא אוחז במוט ברזל והחל לתקוף אנשים במקום. צוות של שוטרים ולוחמי מג"ב שהיה בסמוך הבחין במחבל, התקדם לעברו, ירה והרג אותו.

זירת הפיגוע בירושלים (חדשות 2)

מבדיקה ראשונית של כוחות הביטחון עולה כי אלעכארי, שנורה ונהרג, היה פעיל חמאס. לפני שלוש שנים שוחרר אחיו, שהיה חלק מהחוליה שחטפה ורצחה את שוטר מג"ב ניסים טולדנו ז"ל, במסגרת עסקת שליט. בארגון מיהרו לברך על הפיגוע וקראו לבצע פעולות נוספות נגד ישראל.