שחקן הוקי קרח עשה היסטוריה בצה"ל

יובל רוזנטל, תושב כפר סבא בן 19, זכה כבר לשם עולמי בזכות הישגיו כשחקן הוקי קרח, אך כעת הוא זוכה להכרה גם מצה"ל. לראשונה בישראל מוכר שחקן הוקי קרח כספורטאי עילוי. "אין כבוד גדול מזה בשבילי", הוא מספר בשיחה עם חדשות 2 Online

ספורטאי עילוי. רוזנטל (באדיבות המצולם)

ציון דרך ביחסים בין צה"ל לספורט בישראל: לראשונה הכיר הצבא בשחקן הוקי קרח כספורטאי עילוי. ועדת הספורט הצבאית, שמורכבת מנציגי מנהל הספורט וצה"ל, החליטה להעניק את המעמד ליובל רוזנטל (19) - שחקן הוקי קרח מצטיין. המעמד הזה יאפשר את דחיית שירותו לצורך המשך פעילותו בספורט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשהיה בן 13 בלבד הצטרף רוזנטל, יליד כפר סבא, לליגת הבוגרים בהוקי קרח בארץ. בגיל 15 הגיע לאחד המוסדות היוקרתיים בעולם - Banff Hockey Academy שבקנדה - שם התאמן פעמיים ביום לצד לימודיו התיכוניים ואף השתתף ב-60 משחקי ליגה בשנה.

במסגרת משחקי אליפות העולם שנערכה לפני כשלוש שנים במקסיקו הבקיע רוזנטל שלושה שערים במשחק אחד. באליפות האחרונה נבחר לשחקן המצטיין של הטורניר ואף זכה במדליית זהב, תוך שהוא מוביל את נבחרת ישראל לעלייה בדרג בענף.

רוזנטל למד להחליק על הקרח בקלות יחסית, וכיום הוא מדורג גבוה מאוד מבחינת טכניקת החלקה. נוכח העובדה שאין בארץ אפשרות להתקדם בהוקי קרח, אם היה חוזר בשלב זה לארץ כדי להתגייס, הוא לא היה מסוגל להמשיך ולהתקדם בתחום.

ממשיך בקריירה (באדיבות המצולם)

מעמד של ספורטאי עילוי הוא מעמד נדיר שניתן למעט מאוד ספורטאים ישראלים. המעמד מאפשר דחיית שירותו הצבאי במספר שנים כדי להמשיך ולהתפתח מבחינה מקצועית בחו"ל. מדובר במעמד מיוחד שניתן אך ורק למי שהם בבחינת "יחידים בדורם". הענקת מעמד זה לספורטאי מתחום הוקי קרח לראשונה מהווה פריצת דרך של תחום הספורט הזה גם בישראל.

"אין כבוד גדול מזה בשבילי"

"אין הרגשה טובה יותר מזאת", אמר לחדשות 2 Online רוזנטל הצעיר. "לדעת שהמדינה, מנהל הספורט וההתאחדות להוקי קרח בישראל עומדים מאחוריי במלוא הכוח. מעמד העילוי מאפשר לי להמשיך להתפתח ולסלול את הדרך לענף ההוקי קרח בישראל. אין כבוד גדול מזה בשבילי".

רוזנטל כמובן לא שוכח למי הוא חייב להודות במיוחד. "התודה הכי גדולה היא להורים שלי, דר' יעקב ויוליה רוזנטל, שאפשרו לי מגיל כל כך צעיר לרדוף אחרי חלום שבהתחלה נראה כל כך רחוק, ושעשו כל שביכולתם לעזור לי להפוך אותו למציאות", הדגיש.

עו"ד עידן דביר (יואב חסקלוביץ')

"אנחנו שמחים בשמחתו של יובל ובשמחתם של כלל הספורטאים שייצגנו בוועדה האחרונה", אמר עורך הדין דביר, שייצג אותו מול רשויות הצבא. "תשעה ספורטאים וספורטאיות אותם ייצגנו קיבלו כולם מעמד והכרה מטעם הצבא ואנחנו גאים בכל אחד ואחת מהם. יובל קיבל מעמד של ספורטאי עילוי ובצדק מדובר בבחור צעיר שעוד יביא כבוד רב למדינה בהמשך".

בדובר צה"ל אישרו כי מדובר בפעם הראשונה ששחקן הוקי קרח זוכה במעמד היוקרתי.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv