מכבי ת"א על פיצוץ הדרבי: "זהבי הקורבן"

ראשי המועדון התייחסו הערב לשורת המאורעות החמורים שהביאו לפיצוץ הדרבי אמש. "כולם מגבים את ערן", הדגיש הקפטן שרן ייני. מאמן הקבוצה: "הדבר המשמעותי הוא ששחקן הותקף, כל השאר זה תוצאה של זה". זמן קצר קודם לכן מסר ערן זהבי, שחקן מכבי שהותקף במגרש, עדות במשטרה

שערוריית פיצוץ הדרבי התל אביבי: ראשי מועדון מכבי תל אביב בכדורגל כינסו הערב (שלישי) מסיבת עיתונאים מיוחדת ובה התייחסו למאורעות החמורים במשחק אמש. "ברגע ששחקן מותקף במגרש ונמצא בסכנה - זה חציית קו אדום", הדגיש הקפטן שרן ייני.

עוד בנושא:

המחדל בספורט במספרים: 124 תיקים, רק 7 אישומים

ח"כ חנין גינה האלימות, בנו נעצר

לאחר ההרחקה: סערה בחדר ההלבשה

בזמן הדיון בבית המשפט: קטטה המונית בין אוהדי הפועל למכבי

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מתסכל אותי שבגלל מיעוט שמקלקל לרוב הגדול, המועדון ישלם מחיר ויסבול סנקציות", אמר מנכ"ל הקבוצה מרטין ביין. מאמן הקבוצה פאקו אייסטרן הצטרף לדבריו של המנכ"ל והדגיש: "הנקודה העיקרית היא ששחקן הותקף על ידי חוליגן. כל מה שקרה אחר כך זה תוצאה של זה".

"מבחינתי זה לא הזמן לדבר אלא הזמן לפעול - באחריות ובהיגיון", הוסיף אייסטרן. "הליגה צריכה להמשיך ללא הפרעות ולא להעניש את המשחק. יש לוודא שיתמלאו כל תנאי הביטחון ואסור להאשים את הקורבן. מה היה קורה אם השופט היה מותקף באותה דרך?".

זהבי בתום משחק הדרבי (חדשות 2)

"כולנו מגבים את הצורה שבה פעל ערן", אמר הקפטן שרן ייני. "הוא לא תקף את האוהד והגיב בצורה הכי טובה שיכולה להיות. הוא ניסה להעביר את הזמן ולהרחיק אותו". ייני הדגיש כי השנאה השוררת בין מחנות האוהדים אינה משקפת את היריבות בין שחקני הקבוצות. "אנחנו רוצים להיות מקצוענים ושהקבוצה הטובה יותר תנצח. מבחינתנו זה צריך להישאר רק על המגרש".

ייני התייחס גם לדבריו של מנג'ר הפועל תל אביב אייל ברקוביץ', שכינה אותו "חנון" וטען כי תקף אותו. "אם בתור חנון אני ניגש אליו עם ידיים מאחורה ומדבר איתו והוא מרגיש מאוים, כנראה שהוא מאוים בקלות", עקץ ייני. "חשבתי שההתנהגות שלו קצת אינטרסנטית".

ברקוביץ': "צריך לנעול את הליגה"

מוקדם יותר כינס גם אייל ברקוביץ', מנג'ר הפועל תל אביב, מסיבת עיתונאים ובה התבטא בחריפות נגד האירועים שהובילו לפיצוץ המשחק. "צריך לעשות קאט, לנעול את הליגה, לא היה חסר הרבה שזהבי יירצח אתמול", אמר.

"לנעול את הליגה". ברקוביץ' (חדשות 2)

"אני מתבייש, עצוב לי שזה קרה דווקא בדרבי", אמר ברקוביץ' באירוע שכונס במתחם האימונים של הקבוצה בוולפסון. "אני לא זוכר דבר כזה ואסור שזה יעבור בשתיקה. לטעמי הכדורגל צריך לקחת הפסקה". ברקוביץ' הטיל את האחריות על האירוע על חברת האבטחה והדגיש כי זו תסיים את תפקידה בקבוצה.

אחר הצהריים מסר ערן זהבי עדות במשטרה על התקרית החמורה אמש. שעות ספורות קודם לכן פרצה קטטה המונית מחוץ לבית משפט השלום בתל אביב, כשעשרות צעירים משני מחנות האוהדים, מכבי והפועל ת"א, התעמתו ביניהם.

הקטטה מחוץ לביהמ"ש (חדשות 2)

אוהדים רבים הגיעו למקום כשהם חמושים בחגורות ובמקלות ובכביש שמחוץ לבית המשפט התפתחה תגרה אלימה. אוהדים רבים היכו זה את זה והטיחו אחד את השני על המכוניות העוברות והשבות במקום. שלושה אוהדים נעצרו על ידי מאבטחי בית המשפט, בראשותו של הקב"ט אלירן עזרא, שמיהרו להגיב לאירוע האלים. הם הועברו לחקירה במשטרה.