הקטטה בדרבי: חבר הכנסת שבנו נעצר - דב חנין

המשטרה עצרה היום את בנו של ח"כ דב חנין מחד"ש, בחשד שהיה מעורב בקטטה האלימה שפרצה אמש בין עשרות אוהדי מכבי והפועל מחוץ לאולם בית המשפט בת"א. בתיעוד של ההתפרעויות, נראים אוהדים משני הצדדים מקללים, בועטים ומכים בחגורות אחד את השני

הסערה סביב אירועי הדרבי נמשכת: קטטה המונית פרצה היום (שלישי) מחוץ לבית משפט השלום בתל אביב, כשעשרות צעירים משני מחנות האוהדים, מכבי והפועל ת"א, התעמתו בניהם. המאבטחים במקום הפרידו בין הניצים והעבירו שלושה מהאוהדים המתפרעים לידי המשטרה. הם נעצרו ובחקירתם התברר כי אחד מהם הוא בנו של חבר הכנסת דב חנין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זמן קצר לאחר שנודע לו כי בנו נעצר, פרסם חבר הכנסת חנין הודעה בעמוד הפייסבוק שלו ובה כתב את הפרטים הידועים לו. "נודע לי כרגע כי בני בן ה-18 נעצר בהפגנתם של אוהדי הפועל תל אביב מחוץ לבית המשפט בתל אביב", כתב חנין. "אין לי כרגע פרטים נוספים וטרם עלה בידינו ליצור איתו קשר, אך מובן שאני דואג לו ומקווה שהעניין יפתר בהקדם. כאוהד כדורגל במשך שנים רבות חשובה לי הסובלנות במגרשי הכדורגל. אני דוחה על הסף כל שימוש באלימות בספורט הישראלי ומקווה שנצליח יחד, כחברה, לנקות את מגרשי הכדורגל מאלימות".

הקטטה החלה במקביל לדיון בהארכת מעצרו של אלרועי ידעי החשוד בתקיפת כוכב מכבי ת"א ערן זהבי, כשאוהדים רבים, מרביתם צעירים, הגיעו למקום כשהם חמושים בחגורות ובמקלות. תוך דקות התפתחה התגרה האלימה, שנעצרה רק בזכות התערבותם של אנשי האבטחה.

קודם לכן האריך בית המשפט בשלושה ימים את מעצרו של אלרואי ידעי, האוהד החשוד שפרץ למגרש במהלך הדרבי התל אביבי, תקף את כוכב מכבי תל אביב ערן זהבי וגרם לפיצוץ המשחק. כשהוא אזוק בידיו ולגופו חולצה הנושאת את סמל קבוצת הפועל תל אביב, טען ידעי כי אינו חושש מעונש הרחקה לצמיתות מהמגרשים.

מהמגרש - לבית המשפט, אמש (צילום מסך: ערוץ 1)

"מעשיו חמורים וקשים", קבע השופט במהלך הדיון. "הם מאופיינים באלימות גסה וחסרת רסן שהייתה עלולה להביא לפגיעה בגוף. המעשים מגלים ביריונות ופריעת חוק ומאופיינים בזלזול בסדר הציבור, יש למעשים השלכות רוחב ספורטיביות וחינוכיות קשות".

במסיבת עיתונאים שנערכה היום מטעם הפועל ת"א, התבטא בחריפות מנג'ר הקבוצה אייל ברקוביץ' שטען כי יש לעצור מיד את משחקי הליגה. "לא היה חסר הרבה שזהבי יירצח אתמול", אמר ברקוביץ'. "אני מתבייש, עצוב לי שזה קרה דווקא בדרבי".

ברקוביץ' במסע"ת, היום (חדשות 2)

"האדום לזהבי לא היה מוצדק, הוא התגונן", הבהיר ברקוביץ', אך מתח ביקורת גם על התנהלות השחקן. "לא ייתכן שזהבי מתגרה כל משחק באוהדים. זה לא ראוי ה'פיו פיו' הזה. זה לא מנהג טוב ואמרתי את זה לזהבי". מנג'ר הפועל תל אביב הוסיף כי לדעתו על שתי הקבוצות להיענש בחומרה בשל התנהגות האוהדים במשחק.