לאחר ההרחקה: סערה בחדר ההלבשה

מהומה לא רק על הדשא: לאחר שהותקף על ידי אוהד והורחק, יצא ערן זהבי מהמגרש לחדר ההלבשה כשהוא מלווה במנהל הספורטיבי של מכבי ת"א ג'ורדי קרויף. בסרטון שהגיע לידי חדשות 2 Online נראה המנהל ההולנדי כשהוא מקלל עיתונאי שהמתין להם, ומשליך את המיקרופון שבו אחז. מכבי ת"א בתגובה: העיתונאי פעל בניגוד לנהלים

המהומה בדרבי מזווית חדשה: דקות ספורות לאחר שהורחק מהמגרש בגלל שהגן על עצמו מפני האוהד שפרץ לדשא, ירד כוכב מכבי תל אביב ערן זהבי לחדרי ההלבשה בליווי המנהל הספורטיבי של הקבוצה, ג'ורדי קרויף ההולנדי, שאיבד עשתונות והתעמת עם עיתונאי שנקרה בדרכו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השניים ירדו בחסות המשטרה לאזור המוביל לחדרי ההלבשה, תוך שהם מנסים להסתתר מפני החפצים שנזרקו עליהם מיציע אוהדי הפועל תל אביב. בסערת הרוחות שבה נכנסו השניים לאזור הסטרילי, הם נתקלו בעיתונאי הערוץ הראשון ליאן וילדאו. זהבי תחילה הדף אותו כדי להמשיך בדרכו וקרויף הגיב בחריפות למפגש הקצר.

המנהל הספורטיבי של הקבוצה החל לקלל את העיתונאי, חטף את המיקרופון מידו והשליך אותו אל הרצפה. "אתה קורא לעצמך עיתונאי מזויין!? אין לך כבוד לערן זהבי!", זעק ההולנדי. לאחר שנכנס לחדר ההלבשה הוא שב פעם נוספת אל וילדאו ואמר: "אתה חושב שזה נורמלי? אתה לא יאומן".

זהבי והאוהד, אמש (צילום מסך: הערוץ הראשון)

בסרטון המתעד את התקרית שהגיע לידי חדשות 2 Online, נראה קרויף כשהוא משתולל, וזועק לעבר וילדאו. למרות הסערה נראה שבהמשך הרוחות בין השניים נרגעו. "מבחינתי אין דרמה", אמר ליאן וילדאו היום, והדגיש כי האירוע הסתיים ללא נטירת טינה. "ההדורים בנינו יושרו, מבחינתי הכל בסדר".

מקבוצת מכבי ת"א נמסר בתגובה: "לדחוף מיקרופון לשחקן שהורחק זה בניגוד לנהלים של זכיין השידור, למרות הרצון להביא לצופה בבית סנסנציה. ראוי לו הדבר הזה לא היה קורה, ואז השאלה לא הייתה נשאלת. בדיוק כמו דברים אחרים שהנתהלו אתמול".

הוארך מעצר האוהד שהותקף, קטטה מחוץ לביהמ"ש 

מוקדם יותר היום האריך בית משפט השלום בתל אביב בשלושה ימים את מעצרו של אלרואי ידעי (פואד), האוהד החשוד כי פרץ למרגש במהלך הדרבי התל אביבי, תקף את זהבי וגרם לפיצוץ המשחק. כשהוא אזוק בידיו ולגופו חולצה הנושאת את סמל קבוצת הפועל תל אביב, הוא טען כי אינו חושש מעונש החרקה לצמיתות מהמגרשים. "גם ככה אין מה לראות", טען.

גם היום: קטטת אוהדים (חדשות 2)

"מעשיו חמורים וקשים", קבע השופט במהלך הדיון. "הם מאופיינים באלימות גסה וחסרת רסן שהייתה עלולה להביא לפגיעה בגוף. המעשים מגלים ביריונות ופריעת חוק ומאופיינים בזלזול בסדר הציבור, יש למעשים השלכות רוחב ספורטיביות וחינוכיות קשות". הדברים הקשים לא הדהדו מעבר לאולם הדיונים, כשמחוץ למקום התפתחה קטטה המונית בין אוהדים של שתי הקבוצות.