ברקוביץ': "לא היה חסר הרבה שזהבי יירצח"

במסיבת עיתונאים מיוחדת התבטא מנג'ר הפועל תל אביב בחריפות נגד המאורעות שהובילו לפיצוץ משחק הדרבי אמש. "צריך לנעול את הליגה, אני מתבייש", אמר ברקוביץ' במתחם האימונים של קבוצתו בחולון. ברקוביץ' הוסיף כי לדעתו הכרטיס האדום שהוצא לשחקן מכבי ערן זהבי לא היה מוצדק, אך מתח ביקורת גם על התנהלותו

ברקוביץ' במסיבת העיתונאים (חדשות 2)

נמשכת הסערה סביב פיצוץ משחק הדרבי התל אביבי אמש: מנג'ר הפועל תל אביב אייל ברקוביץ' כינס היום (שלישי) מסיבת עיתונאים מיוחדת והתבטא בחריפות נגד האירועים שהובילו לפיצוץ המשחק. "צריך לעשות קאט, לנעול את הליגה, לא היה חסר הרבה שזהבי יירצח אתמול", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מתבייש, עצוב לי שזה קרה דווקא בדרבי", אמר ברקוביץ' באירוע שכונס במתחם האימונים של הקבוצה בוולפסון. "אני לא זוכר דבר כזה ואסור שזה יעבור בשתיקה. לטעמי הכדורגל צריך לקחת הפסקה". ברקוביץ' הטיל את האחריות על האירוע על חברת האבטחה והדגיש כי זו תסיים את תפקידה בקבוצה.

"האדום לזהבי לא היה מוצדק, הוא התגונן", הבהיר ברקוביץ', אך מתח ביקורת גם על התנהלות השחקן. "לא ייתכן שזהבי מתגרה כל משחק באוהדים. זה לא ראוי ה'פיו פיו' הזה. זה לא מנהג טוב ואמרתי את זה לזהבי". מנג'ר הפועל תל אביב הוסיף כי לדעתו על שתי הקבוצות להיענש בחומרה בשל התנהגות האוהדים במשחק.

העימות בין האוהד לזהבי (ערוץ 1)

"נהיה שם כמו מלחמה, פחדתי מאסון, פחדתי מרצח", אמר ברקוביץ'. "אתמול כל הזמן הבטתי אחורה כדי לוודא שלא באים לדקור אותי. שרת הספורט חייבת להתערב. אם האלימות תימשך, אין לי מה לעשות פה. אם יש אלימות, אין לי חשק לבוא לעבוד".

ברקוביץ' מתח ביקורת גם על התנהלות המשטרה במהלך משחק הדרבי. "אם הם יודעים שיש כזה אירוע נפיץ, למה להתקמצן על השוטרים? הייתי מחזיר את השוטרים למגרשים", אמר. "זה אוהד אחד שלנו שהתחיל את הבלגאן אבל אסור שאוהד אחד יפרק מועדון. אוהד שפורץ למשחק צריך להיות בכלא שלוש שנים".

במהלך מסיבת העיתונאים התייחס מנג'ר הפועל תל אביב גם לעימות בינו לבין קפטן מכבי תל אביב שרן ייני. "לא ייתכן שקפטן מכבי מנסה לתקוף אותי", אמר ברקוביץ'. "ייני הילד החנון הזה בא לתקוף אותי, לאיים עליי".

ידעי בדיון בהארכת מעצרו

קודם לכן האריך בית המשפט בשלושה ימים את מעצרו של אלרואי ידעי, האוהד החשוד שפרץ למגרש במהלך הדרבי התל אביבי, תקף את כוכב מכבי תל אביב ערן זהבי וגרם לפיצוץ המשחק. כשהוא אזוק בידיו ולגופו חולצה הנושאת את סמל קבוצת הפועל תל אביב, טען ידעי כי אינו חושש מעונש הרחקה לצמיתות מהמגרשים.