הוארך מעצר האוהד שתקף את זהבי: "אלימות גסה וחסרת רסן"

בית המשפט האריך ב-3 ימים את מעצרו של אוהד הפועל ת"א שתקף את שחקן מכבי ערן זהבי, לאחר שפרץ למגרש במשחק הדרבי. השופט קבע כי מעשיו היו עלולים להביא לפגיעה בנפש: "ביריונות, פריעת חוק וזלזול בסדר הציבורי". האוהד אמר לפני הדיון: "מה שהיה היה"

בית משפט השלום בתל אביב האריך הבוקר בשלושה ימים את מעצרו של אלרואי ידעי (פואד), האוהד החשוד כי פרץ למרגש במהלך הדרבי התל אביבי, תקף את כוכב מכבי תל אביב ערן זהבי וגרם לפיצוץ המשחק. כשהוא אזוק בידיו ולגופו חולצה הנושאת את סמל קבוצת הפועל תל אביב, הוא טען כי אינו חושש מעונש החרקה לצמיתות מהמגרשים. "גם ככה אין מה לראות", טען.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מעשיו חמורים וקשים", קבע השופט במהלך הדיון. "הם מאופיינים באלימות גסה וחסרת רסן שהייתה עלולה להביא לפגיעה בגוף. המעשים מגלים ביריונות ופריעת חוק ומאופיינים בזלזול בסדר הציבור, יש למעשים השלכות רוחב ספורטיביות וחינוכיות קשות".

נציג המשטרה חשף שבחקירתו סיפר ידעי כי שתה וודקה עוד בטרם החל המשחק הטעון. סנגורו של החשוד, עו"ד אסף אלוויה טען מנגד כי שוטרי יס"מ הכו אותו בתום התקרית, וכי מדובר באדם ששהה במשך שנתיים במעצר בית ללא כל הפרה. "מרשי הגיב לפרובוקציה של ערן זהבי ולא רצה לתקוף אותו. אני מקווה שהוא ישוחרר כבר בדיון הבא", אמר לאחר מכן. עוד קודם לדיון אמר האוהד כי "מה שהיה היה, אני אוהב את הפועל". הוא סירב לענות לשאלות על זהבי.

בשיחה עם חדשות 2, סיפר בעל הפועל תל אביב לשעבר אלי טביב כי ספג איומים מאותו אוהד. "הוא בא אליי הביתה עם חבורת אוהדים, קילל וטינף את הפה. כשהייתי במתחם האימונים הוא איים עליי ברצח אז התקשרתי למשטרה, וניידת לקחה אותו ועוד שני אנשים נוספים. הלכתי לתחנת המשטרה, נתתי שם עדות, מה הם עשו? כלום", טען טביב.

"מה שהיה היה", האוהד (חדשות 2)

מספר אוהדים נוספים הובאו גם הם הבוקר לדיון בהארכת מעצרם. לגבי חשוד אחר שנחקר בחשד לפריצה למגרש והתנגדות למעצר, ביקשה המשטרה להרחיקו לשלוש עונות לפי חוק הספורט ולשחררו בערבות, אך השופט ירון גת החליט להרחיקו רק עד תום העונה הנוכחית.

סנגורו טען בדיון כי "הפילו אותו מהטריבונה. הוא לא פרץ ולא התנגד למעצר. יש לו סימנים על הגוף. מאבטחים הכו אותו. הוא היה עם ילדיו במגרש. השופט ירון גת קבע כי "לאחר עיון בחומר החקירה סבורני כי קיים חשד סביר לביצוע העבירות. על פי דוח הפעולה, החשוד טיפס על מעקה היציאה והגיע לשביל שלפני המגרש. החשוד מכחיש את המיוחס לו אך ברגע זה קיים חשד סביר. בנסיבות אלו יש הצדקה להרחקה".

המהומה במגרש, אמש (וואלה! ספורט, ברני ארדוב)

אביו של אוהד מכבי תל אביב שפרץ למגרש, הביע תקווה כי בנו לא ישוב עוד למגרשי הכדורגל. "ראיתי את הבן שלי אתמול בטלוויזיה, זה חמור מאוד מה שהוא עשה. מצידי שירחיקו אותו ל-10 שנים. אני לא רוצה שייכנס שוב למגרשים, זה רק מביא צרות, הם מתנהגים שם כמו חיות", אמר האב המודאג.

עוד קודם לכן התפרסם דוח מטעם שופט המשחק רועי ריינשרייבר שגיבה את זהבי, למרות שבתום התקרית בחר לשלוף לו כרטיס אדום. על פי קביעת השופט - זהבי פעל מהגנה עצמית בהתנהלותו מול האוהד התוקף. "בדקה ה-31 פרץ למגרש אוהד מכיוון אותם יציעים והחל לתקוף את שחקן מכבי תל אביב ערן זהבי", נכתב בדוח. אז, על פי ריינשרייבר, "השחקן, כחלק מהגנה עצמית, הכה את האוהד במספר דחיפות ובבעיטה - דבר זה הוביל לעימות המוני במגרש בהשתתפות שחקנים משתי הקבוצות, שחקנים מחליפים וצוותים מקצועיים".