תיעוד: שוטר זורק אבן על מפגין חרדי בבית שמש

במהלך הפגנת חרדים נגד מיזם בנייה בבית שמש, איבד אחד מקציני המשטרה שהיו במקום את עשתונותיו וזרק אבן גדולה על אלד המפגינים. תקיפת המפגין לכאורה תועדה במצלמתו של אזרח שהיה נוכח באירוע. מח"ש: "הקצין נחקר ושוחרר בתנאים מגבילים"

הפגנות באתרי בנייה מחשש להימצאות קברים עתיקים הן כבר דבר שבשגרה באזור בית שמש. לפני כשבוע אירעה הפגנה שבמהלכה מחו צעירים חרדים  על עבודות בינוי במקום. בנוהל הקבוע הוזעקו גם כוחות משטרה על מנת למנוע מהמפגינים להזיק לרכוש או להפריע לעבודות - רק שהפעם אחד הקצינים קצת איבד שליטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך ההפגנה, שהתרחשה לפני כשבוע וחצי, נראה לכאורה קצין משטרה שאיבד את עשתונותיו מול המפגינים. י', שהיה עד לאירוע, סיפר לחדשות 2 Online על מה שקלטה מצלמתו.

"אחד הקצינים במקום, כנראה אחרי שכבר נמאס לו מההפגנה ודחף כמה מפגינים, הרים בלוק ופשוט יידה אותו לעברם", תיאר י'. "כל זה קורה אחרי שהמפגינים כבר נמצאים מתחת למדרגת העפר שעליה ניצבים השוטרים, לא מהווים שום הפרעה. השוטרים פשוט לא מפחדים לעשות כזה דבר".

"זו ממש סכנת חיים", התריע י'. "האבן אמנם לא פגעה בו ורק נחתה לידו, אבל הקצין, אחרי שדחף אותו, דרדר עליו אבנים ואז גם זרק עליו אבנים כמו פרחח".

ממשטרת בית שמש נמסר בתגובה כי הדבר מצוי בחקירת המחלקה לחקירת שוטרים במשרד המשפטים.

ממח"ש נמסר בתגובה כי "הקצין נחקר אתמול ושוחרר בתנאים מגבילים. החקירה בעניין נמשכת".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.