דוח השופט בדרבי: זהבי פעל מהגנה עצמית

ביום שאחרי שערוריית פיצוץ משחק הכדורגל, התפרסם דוח השופט רועי ריינשרייבר שבו הוא קובע כי שחקן מכבי ת"א, שהכה אוהד הפועל שפרץ למגרש ותקף אותו, פעל כדי להגן על עצמו. המשטרה מבקשת להאריך את מעצרו של האוהד ב-4 ימים

העימות בדרבי, אתמול (ערוץ 1)

פחות מיממה לאחר התקיפה בדרבי, דוח השופט מגבה את זהבי: השופט רועי ריינשרייבר, שניהל אמש (שני) את הדרבי התל אביבי שפוצץ בעקבות כניסת אוהדים למגרש ותקיפת שחקן מכבי תל אביב ערן זהבי, פירט בדוח השופט שהגיש הבוקר את האירועים שהובילו להחלטתו לעצור את המשחק וקובע - זהבי פעל מהגנה עצמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השופט כתב בדוח כי בדקה ה-22 למשחק, לאחר השער של ערן זהבי, "נזרקו חפצים לכר הדשא מהיציעים 4 ו-5 של אוהדי הפועל תל אביב. בדקה ה-31 פרץ למגרש אוהד מכיוון אותם יציעים והחל לתקוף את שחקן מכבי תל אביב ערן זהבי". אז, על פי ריינשרייבר, "השחקן, כחלק מהגנה עצמית, הכה את האוהד במספר דחיפות ובבעיטה - דבר זה הוביל לעימות המוני במגרש בהשתתפות שחקנים משתי הקבוצות, שחקנים מחליפים וצוותים מקצועיים".

בדוח נטען כי האירוע נמשך כ-13 דקות, כשבמהלכו נשלף כרטיס אדום לזהבי. "כאשר השחקן יצא לכיוון חדרי ההלבשה נזרקו מספר רב של כוסות וחפצים מכיוון יציע אוהדי הפועל. לאחר אירוע זה המשחק חודש לכשתי דקות כשבמהלך זמן זה נשלף כרטיס צהוב לשחקן מכבי ת"א טל בן חיים".

"הכה את האוהד כגהנה עצמית". זהבי (ברני ארדוב, לוואלה!, ספורט)

המשטרה ביקשה להאריך את מעצר התוקף

עוד ציין ריינשרייבר כי לאחר אירוע זה "פרצו למגרש מספר אוהדים מיציעים 11 ו-12 שבהם ישבו אוהדי מכבי. כוח אבטחה רב נכנס לכר הדשא כדי להשליט סדר ולאחר מספר דקות הם פונו. בשל אירוע זה והאירוע הקודם הוריתי לשתי הקבוצות לרדת לחדרי ההלבשה".

לאחר התייעצות בין צוות השופטים למבקר השופטים מאיר לוי ומשקיף מטעם ההתאחדות ונציג המשטרה החליט ריינשרייבר על אי חידוש המשחק. השופט ציין כי הודעה נמסרה לשתי הקבוצות לזכיין השידור ולמשטרה "על מנת לפזר בצורה מסודרת ובטוחה את הקהל הרב".

בשעה זו מובאים אוהדי שתי הקבוצות שנעצרו אמש לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של האוהד שתקף את זהבי בארבעה ימים- בקשה חריגה בהשוואה למקרי אלימות קודמים.

הפועל תל אביב: "האדם לא ראוי להיקרא אוהד"

אמו של החשוד אמרה אמש לחדשות 2 Online כי היא "לא יודעת מה גרם לו לעשות את זה". לדבריה, "אין לי עסק אתו והוא לא גר אצלי. אני צופה בהשתלשלות העניינים ואין לי מושג מה הסיבה שהובילה למה שקרה". 

משקיף המשחק, השופט לשעבר מאיר לוי, גיבה אתמול את החלטת השופט ריינשרייבר לעצור את המשחק: "נכנסתי לחדר הלבשה של השופט והוא החליט לא לחדש את המשחק. אין ערך ספורטיבי להמשך המשחק". עוד הוסיף לוי כי נציגי שתי הקבוצות הם שביקשו שלא להמשיך את ההתמודדות בעקבות האירועים הקשים.

מועדון הכדורגל הפועל ת"א פרסם הודעת גינוי לאירועים. בהודעה נכתב כי "המועדון יפעל בכל האמצעים שבידיו בכדי להרחיק את אותו אדם מבלומפילד לכל ימי חייו, אותו אדם לא ראוי להיקרא אוהד הפועל ת"א ואנו קוראים למשטרה ולבית המשפט למצות עמו את הדין באופן הכי חמור".