זעזוע מפיצוץ הדרבי התל-אביבי: "יום עצוב לכדורגל, אירוע חמור ומביש"

מנהלה המקצועי של הפועל תל אביב, אייל ברקוביץ', הגיב לאלימות במגרש ואמר "זה כמו מלחמה, זה לא כדורגל". גם מאמן הנבחרת לשעבר שלמה שרף, הגיב בתדהמה: "לא זכור לי שנים מקרה כזה. הלכנו הרבה שנים אחורנית. אני מתבייש". שרת הספורט לימור לבנת: "חבל שיש מי שהופך את כר הדשא לשדה קרב; לבדוק כיצד אירע המחדל"

"יום עצוב לכדורגל, אירוע מביש" (ערוץ 5)

תחושות הלם וזעזוע עמוק אוחזים הלילה (שני) בעולם הכדורגל הישראלי אחרי פיצוץ הדרבי התל-אביבי, לאחר שאוהד תקף את שחקן מכבי תל-אביב ערן זהבי וגרר אחריו פריצה של עשרות אוהדים לכר הדשא. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המנהל המקצועי של הפועל תל אביב, אייל ברקוביץ', הצדיק את החלטתו השנויה במחלוקת של השופט רועי ריינשרייבר לסיים את המשחק. "תחושות קשות מאוד. הכדורגל מתנהל כמו מלחמה. אני המלצתי לשופט לסגור את המשחק. זו אווירת מלחמה. יש לנו מספיק אויבים. זה לא כדורגל", אמר בריאיון לערוץ 1.

בעקבות האירוע שוחחה שרת הספורט לימור לבנת עם יו"ר המועצה למניעת אלימות בספורט, השופטת (בדימוס) עדנה בקנשטיין, וביקשה ממנה לכנס עוד השבוע דיון חירום של המועצה בהשתתפות כל הגורמים המעורבים, נציגי הקבוצות והמשטרה נוכח האירוע החמור שהתרחש הערב בדרבי התל אביבי.

לאחר המשחק אמרה השרה לבנת כי "מדובר באירוע חמור ומביש ביותר, וחבל שיש מי שהופך את כר הדשא לשדה קרב ופוגע בערכי הספורט ובכדורגל הישראלי. ההחלטה להפסיק את המשחק היתה ההחלטה המתבקשת. על ההתאחדות לכדורגל ומשטרת ישראל לקיים בירור מקיף ויסודי כיצד אירע המחדל הלילה".

התקיפה האלימה על המגרש (ברני ארדוב, לוואלה!, ספורט)

שלמה שרף: "לא זכור מקרה כזה במשך שנים"

מאמן הנבחרת לשעבר שלמה שרף אמר לחדשות 2 Online כי "מדובר ביום עצוב לכדורגל. לא זכור לי שנים מקרה כזה. הלכנו הרבה שנים אחורנית. אני מתבייש". הוא הפנה אצבע מאשימה כלפי משטרת ישראל, שלדבריו לא הייתה ערוכה נכון: "על כתפי המשטרה מוטלת אחריות רבה אבל ישנם כל כך הרבה אשמים אחרים באירוע הזה".

לשיטתו של שרף, "ההחלטה לסיים את המשחק הייתה צריכה להתקבל בפעם הראשונה שאוהד פרץ לכר הדשא".