לאחר שעות: השביתה בנתב"ג הסתיימה

עובדי רשות שדות התעופה שיבשו את פעילות הנמל במחאה על כוונת האוצר להגדיל את התמלוגים שרשות שדות התעופה משלמת למדינה בחצי מיליארד שקלים. לאחר שהופסקו כל ההמראות - הגיעו הצדדים להבנות

נתב"ג, הערב (עזרי עמרם)

זמן קצר לאחר שפתחו עובדי רשות שדות התעופה בשביתת פתע בנמל התעופה בן גוריון - הושגו עמם הבנות והנמל חזר לפעילות מלאה, זאת בעקבות התערבותו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. מוקדם יותר הופסקו כל ההמראות ווועד העובדים החל בפעילויות הסברה. ההבנות בין הצדדים הושגו בין היתר בזכות התערבותו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסקורן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העובדים מחו על כוונת האוצר להגדיל את התמלוגים שרשות שדות התעופה משלמת למדינה בחצי מיליארד שקלים. יצוין כי בתחילת החודש שעבר התכנס ועד עובדי רשות שדות התעופה לישיבת חירום, שבה דן בשאלה כיצד לנהוג אם וכאשר הממשלה תחליט לגבות מרשות שדות התעופה כ-700 מיליון שקל.

שיבושים בנמל, היום (עזרי עמרם)

בישיבה הוחלט כי בכלל תקופת החגים, ומתוך התחשבות בציבור הנוסעים, ועד עובדי רש"ת לא ינקוט צעדים ארגוניים. עם זאת, מהוועד נמסר אז כי אחרי החגים, ואם הממשלה תחליט לגבות את התמלוגים, ייתכן כי הוועד יכריז על שביתה בנתב"ג. הוועד אף הגיש להסתדרות, עוד לפני יום הכיפורים, בקשה לסכסוך עבודה - "שיהיה מוכן למקרה שניאלץ להשבית", אמר יו"ר הוועד, פנחס עידן.

קודם לכן, בחודש ספטמבר פתחו עובדי רשות שדות התעופה שביתת הזדהות עם עובדי הדואר המאוימים בפיטורים. במסגרת השביתה, ההמראות ופריקת המזוודות בנחיתות עוכבו בכשעה וחצי. בהנהלת נמל התעופה בן גוריון ובוועד העובדים הדגישו כי הפגיעה בנוסעים מינימלית וכי היא נועדה בעיקר להעביר מסר לממשלה שתתערב במשבר הדואר. בהקשר זה, הנוסעים התבקשו להתעדכן בחברות התעופה בלוח הטיסות בטרם ההגעה לשדה.