עיריית ירושלים הורתה למשפחת אבו חדיר: "הסירו את הכרזה של בנכם"

4 חודשים מאז נרצח באכזריות, מתנוססת בלב שועפאט שבמזרח ירושלים כרזה ועליה תמונתו של מוחמד אבו חדיר. לפני מספר ימים נציגי העירייה יצרו קשר עם בני המשפחה ודרשו מהם להסיר את הכרזה - או שייקנסו מדי יום באלפי שקלים: "המשפט עדיין מתנהל וזה מה שמפריע לעירייה", סיפר קרוב משפחה. העירייה: "הכרזה לא חוקית"

נרצח והונצח על גבי הכרזה. מוחמד אבו חדיר (רויטרס)

הבן נחטף ונרצח, לעירייה הפריעה הכרזה לזכרו: משפחת אבו חדיר משועפאט שבמזרח ירושלים נאלצת להתמודד בתקופה האחרונה לא רק עם האובדן של הבן מוחמד בן ה-16 שנחטף ונשרף למוות באכזריות לפני 4 חודשים. לאחרונה פנו לבני המשפחה נציגים מטעם עיריית ירושלים שדרשו מהם להוריד את הכרזה עליה מתנוססת תמונת בנם המנוח שנתלתה על מבנה סמוך לביתם במרכז הכפר, בנימוק כי תלייתה מנוגדת לחוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני מספר ימים התקשרו נציגי העירייה לאביו של מוחמד, חוסיין אבו חדיר, והורו לו להוריד את השלט לזכר בנו - או שייקנס מדי יום בסכום של 3,000 שקלים. "עדיין לא הענישו את הרוצחים, המשפט עדיין מתנהל - וזה מה שמפריע להם", התרעם סעיד אבו חדיר, קרוב משפחתו של הנער שנרצח בשיחה עם חדשות 2 Online.

"הדרישה הזו לא תרגיע כאן את המצב, אלא רק תוסיף עוד שמן למדורה. זה יוצר הקצנה ומתח בינינו לבין היהודים", הוסיף. אלא שלמרות תחושות התסכול הקשות, מיהרו בני המשפחה להסיר את הכרזה מיד לאחר קבלת השיחה - זאת מחשש שיספגו את הקנס הכבד.

הכרזה מעוררת המחלוקת שהוסרה (חדשות 2)


מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "העירייה אפשרה את הצבת השלט זמן רב בשל הרגישות וההתחשבות במשפחה, אולם השלט לא חוקי ולכן בהידברות עם המשפחה הושגה הסכמה והשלט הורד בשבוע שעבר על-ידי המשפחה".