צפו: חילוץ כלבה מבור בעומק 50 מטר

כבאי תחנת רחובות לא היססו כששמעו כי כלבה נפלה לבור בעומק 50 מטרים בפרדסי העיר והגיעו מיד למקום. באמצעות חבלים הם ירדו בתמרון מסוכן לתחתית הבור, וחילצו את חיית המחמד כשהיא שלמה ובריאה. הכבאים המחלצים: "היינו עושים את זה עבור כל מי שבמצוקה"

לא בכל יום מתקבל בתחנת הכיבוי ברחובות דיווח על בעל חיים שנקלע למצוקה, אך ביום שישי האחרון קיבלו לוחמי האש קריאה שכזו אודות כלבה שנפלה לבור בעומק 50 מטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעלת הכלבה סיפרה לכבאים כי חיית המחמד שלה, אמה, נפלה לבור העמוק, אך היא אינה מצליחה לסייע לה לצאת ממנו. "ביום שישי בבוקר התקבל דיווח בתחנה על כלבה שנפלה לבור של 50 מטר בפרדסים בין רמלה לרחובות", סיפר ליאל נואה, דובר התחנה. "הגענו למקום במהירות המרבית והבנו שעומד בפנינו מבצע חילוץ מורכב ומסוכן".

"בור הבטון העמוק הכיל בתוכו ברזלים חדים שהקשו עלינו להגיע לכלבה הלכודה", הוסיף נואה. "לאחר הערכת מצב, יצרנו מעבר בתוך הבור והצלחנו להוריד את המחלץ שלנו באמצעות חבלים, תוך תמרון בין הברזלים".

כעבור מספר דקות, הצליח המחלץ להגיע לכלבה, שסבלה מתשישות ופחד. "הצלחנו להוציא אותה מהבור כשהיא בריאה ושלמה", תיאר ליאל את הרגעים שלאחר החילוץ. "מיד כשהנחנו אותה על הקרקע, היא הודתה לכל המחלצים ושבה לבעליה. מבחינתנו אין הבדל בין בן אדם לבין בעל חיים. היינו עושים את זה בשביל כל אחד".