הכירו: המחלץ הישראלי שנשלח לאסון בנפאל

נדב בן יהודה כבר מצא את עצמו פעם בלב חילוץ דרמטי ברכס ההימלאיה. זה קרה לפני שנתיים, תוך כדי טיפוס לפסגת האוורסט. החודש הוא שוב מצא את עצמו במבצע חילוץ כשנקרא על ידי שגריר ישראל בנפאל, לצאת לחפש מטייל ישראלי שנלכד בסופה הקטלנית בהימלאיה

כשנדב בן יהודה יצא להימלאיה בתחילת אוגוסט הוא היה מכוון כולו למטרה אחת ויחידה: הוא הוביל צוות מטפסים בינלאומי לטיפוס של שתי פסגות מעל 8,000 מטרים בעונה אחת, במטרה לקדם את נושא תרומת האיברים בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זאת לא המשימה הראשונה שנדב יוצא אליה. הוא בן 26 ומאז שהשתחרר מהצבא, זה מה שהוא בעיקר עושה. מטפס הרים מקצועי, בעיקר בתנאי אקסטרים, בין הישראלים הבודדים שמטפסים בגבהים כאלו של יותר מ-8,000 מטר.

לא מפסיק לטייל. נדב בן יהודה (חדשות 2)

לאחר הסופה הקטלנית בנפאל, הוזעק נדב לסייע לכוחות החילוץ. בעוד הם התמקדו באזור האנאפורנה, נדב יצא לחפש מטייל בודד שנקלע לאותה סופה, אבל באזור אחר. אחרי שלא הצליח לאתר אותו מהאוויר, נדב הצליח לדבר איתו שיחה קטועה, להבין בערך היכן הוא נמצא, והוא המשיך בחיפושים לבד - עד שמצא אותו.

אחרי כמה שעות מגיע מסוק לפנות את שניהם. אמיל ממשיך לטייל ונדב מתכנן לחזור הביתה, אבל אז שוב - צלצל הטלפון. הפעם מדובר היה בתאונת האוטובוס. גם לשם הוזעק נדב. את הפצועים מהתאונה הוא עזר לפנות לבית החולים בקטמנדו - אותו בית חולים שבו הוא עצמו אושפז לאחר שנפצע בפעולת חילוץ של מטייל טורקי וסיכן את חייו.