סיכום חדשות השבת: זעם בבירה, תאונה אווירית וניצחון ראשון לבלאט

סוף השבוע היה גדוש בחדשות: הזעם בירושלים שנמנע בין היתר בזכות הגשם הסוחף, התאונה אווירית שייתכן וגדעה את החלומות לתיירות בחלל וגם ניצחון הבכורה של דיוויד בלאט ב-NBA

סיכום חדשות השבת, ארכיון (רויטרס)

סיכום אירועי השבת: סוף השבוע החל במתיחות בירושלים בעקבות ניסיון ההתנקשות באיש הימין יהודה גליק, וחיסול האחראי לירי בו על ידי כוחות הביטחון. המשטרה נפרסה בכוחות מתוגברים ברחבי הבירה, אך השקט נשמר, בין היתר בזכות הגשם הכבד שמנע עימותים נוספים בין מתפרעים לכוחות בשטח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בשעות הערב הפנו ברחבי העולם את עיניהם לשמי קליפורניה - שם השתבש ניסוי במעבורת חלל תיירותית שיצאה לטיסת מבחן, והתרסקה זמן קצר לאחר השיגור. טייס המשנה נהרג והטייס הראשי נפצע באורח קשה. מדובר באחד מהמיזמים המרכזיים של חברת "וירג'ין" בנוגע לתעופה אזרחית מחוץ לתחומי כדור הארץ, וכעת עולה שאלה לגבי המשך התוכנית השאפתנית הזו.

תיעוד מצמרר, גואל רצון (חדשות 2)

באולפן שישי נחשף סיפורה של שולי ברזילי, אחת מנשותיו של גואל רצון, מנהיג הכת שעליו נגזרו השבוע 30 שנות מאסר. בקטעים מתוך סרטה של הבמאית נילי טל תועדו חייה תחת שלטונו של רצון, שנישא לה ולשלוש מבנותיה. "התפללתי שתהיה רעידת אדמה ושזה לא יקרה", סיפרה אחת הבנות בתיעוד המצמרר. "לא יכולנו להגיד לו לא".

ניצחון בכורה, בלאט (רויטרס)

עוד באותו לילה, ניצחון מרשים ראשון לדיוויד בלאט כמאמן בליגת הכדורסל הטובה בעולם - ה-NBA. בלאט הגיע עם קבוצתו קליבלנד לשיקגו, שם בתום הארכה ניצחה קבוצתו בתוצאה 114:108. כוכב הקבוצה לברון ג'יימס התאושש לאחר הופעה פושרת במשחק הראשון, כשקלע 36 נקודות. בתום המשחק סיפרו שחקני הקבוצה כי לבלאט אחוזים רבים בניצחון, ואף העניקו לו את כדור המשחק.

היומיים האחרונים היו מוצלחים לא רק לבלאט, אלא גם לרשות המים, שם צפו בהנאה רבה בגשם שלא הפסיק לרדת. האזורים בהם נמדדו כמויות המשקעים הגבוהות ביותר הם תל אביב, הגליל המערבי באזור ראש הנקרה והגליל העליון - בעיקר באזור מטולה. בכל האזורים נרשמו יותר מ-60 מילימטרים של גשם. הכינרת עלתה בסנטימטר אחד.