בכירי הדת במסר של פיוס: "לעצור את מעגל הדמים והשנאה"

הרב דוד לאו הזמין לביתו את יו"ר איגוד אנשי הדת המוסלמים השייח מוחמד כיואן אבו עלי והשניים דנו על דרכים להורדת מפלס הלהבות בירושלים. "אנו חייבים לקרוא לאחדות ולשלום בין העמים כדי שכולנו נוכל לחיות באופן טוב יותר", אמר הרב לאו. השייח קרא "לכל האחראים למנוע כל אלימות שהיא ולפתוח בדיאלוג"

בצל המתיחות הגדולה בירושלים נפגשו אמש (חמישי) הרב הראשי לישראל דוד לאו ויו"ר איגוד אנשי הדת המוסלמים השייח מוחמד כיואן אבו עלי וקראו להפסקת האלימות ולהרגעת הרוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות החשש מהסלמה בין יהודים לערבים במזרח ירושלים הזמין הרב לאו את השייח כיואן אבו עלי ממג'ד אל כרום לביתו שבמודיעין והשניים שוחחו על נושאים שונים ובהם הצורך בהגברת החינוך לסובלנות של בני הנוער והסברה כדי שיידעו יותר על שני העמים.

הרב הראשי לאו אמר כי צריך למצוא את הדרכים להרגיע את הרוחות ולמנוע אלימות שנאה ואיבה בירושלים ובכלל. הוא סיפר לשיייח כי לפני שנים לא רבות, היה רגיל לנסוע באופן חופשי גם לרצועת עזה והיה רגוע בהרבה מאשר היום. "אנו חייבים לקרוא לאחדות ולשלום בין העמים כדי שכולנו נוכל לחיות באופן טוב יותר", אמר.

מנסים להרגיע את הרוחות

השייח מצדו סיפר כי קיבל תעודת הוקרה מאביו של הרב לאו בעבר בתל אביב וישנם אפשרויות רבות לקרב בין העמים. המנהיגים הדתיים קראו לאפשר חופש תפילה לכל העמים ולעצור את מעגל הדמים והשנאה בירושלים ובכלל.

השייח כיואן אבו עלי קרא לראש הממשלה נתניהו ולנשיא המדינה ריבלין להתערב מיידית כדי למנוע הסלמה ביטחונית בירושלים: "אנחנו נפגשים עם הרב הראשי, שהוא כמו אחי וידידי, וכראשי העדות אנחנו קוראים לכל האחראים למנוע כל אלימות שהיא ולפתוח בשיח של שלום".