לראשונה מאז "צוק איתן" - עלה על מדים

כמעט שלושה חודשים חלפו מאז נפצע קשה בשכונת סג'עייה בעזה ועד ששי סימן טוב שב ללבוש מדים. זה קרה באירוע הוקרה למפקדים שלחמו במבצע "צוק איתן". בשיחה עם חדשות 2 Online סיפרה אשתו דניאלה: "זה היה מאוד מרגש עבורי, עכשיו אנחנו חוזרים לתל השומר"

סימן טוב באירוע ההוקרה (עזרי עמרם (חדשות 2))

רגע מרגש במיוחד נרשם הערב (חמישי) באירוע ההוקרה של פיקוד דרום למפקדים שנלחמו במבצע "צוק איתן", עם כניסתו של סא"ל שי סימן טוב לאולם באוניברסיטת תל אביב. סימן טוב נפצע אנושות במהלך המבצע כאשר קיר מנהרה בשכונת סג'עייה התמוטט ופגע בו. הוא נותר משותק מהצוואר ומטה, אך הערב לבש סימן טוב את מדיו לראשונה מאז נפצע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה היה אירוע מאוד מרגש בעבורי", אמרה לחדשות 2 Online אשתו דניאלה. "לא חששתי כלל לקראת הרגע הזה, האירוע היה מרגש ומכבד מאוד. עכשיו אנחנו חוזרים בחזרה לתל השומר".

"סוד כוחו ועוצמתו של צה"ל טמון במפקדיו", אמר הרמטכ"ל גנץ בנאום שנשא באירוע. "במהלך הלחימה נפגעו לוחמים רבים ולפניהם הליך שיקום ארוך. בעומדי כאן היום אני יודע שביטחון מדינתנו הופקד בידי הראויים ביותר".

גנץ בירך את סימן טוב, המפקד המוערך של גדוד 12 של גולני, וכן מפקדים נוספים שנפגעו בקרבות העזים ברצועת עזה. באירוע נכחו גם בני משפחותיהם של חיילים ומפקדים שנהרגו במהלך הלחימה.

שי סימן טוב בבית החולים (חדשות 2)

"ידעתי שאני בגן עדן"

לפני כחודשיים וחצי סיפר סימן טוב, ממיטתו בבית החולים, על התקרית שהותירה אותו משותק ושינתה את חייו. "חיפשנו מנהרה ובשלב מסוים יצאנו", סיפר. "התכוננו בחוץ, עשינו תדריך, ותוך כדי זה תזמנתי מכת אש של הטנקים והמרגמות. כתוצאה מכך, נפלה קורה של בטון על הראש ואחר כך על החזה. מפה איבדתי את ההכרה".

הדבר הבא ששי זוכר, הוא אשתו דניאלה שחיכתה לו בבית החולים. "ראיתי את דניאלה מחייכת ואז ידעתי שאני בגן עדן, בגן עדן של אדמה, לא בגן עדן של מעלה. לקח לי זמן קצת להבין איפה אני, וזהו. מאז כל יום מגלים מחדש".

סימן טוב ואשתו דניאלה בביה"ח (חדשות 2)

דניאלה אשתו סיפרה אז כי "יום לפני שהוא נפצע הוא התקשר אליי ואז הוא סיפר לי שהוא כתב לי מכתב. זה הרגיש כמו פרידה, הוא כתב שם כמה שהוא אוהב אותנו, אותי, את הילדים. איתמר אמר: 'אבא שלי גיבור, גיבור על'. הוא צודק".

יום לאחר שקיבלה את המכתב נסעה דניאלה לסורוקה לבקר פצועים, את חייליו של שי. בדרך הביתה היא קיבלה את הבשורה ששי נפצע. ברגע אחד היא שבה על עקבותיה לבית החולים, שם שמעה ששי חווה פגיעה קשה בחוליה וייתכן שיותר לא יצליח להזיז את גפיו. "אומרים שהסיכוי נמוך, אבל אם יש אדם שיצליח לעשות את זה - זה שי".