אשתו של יהודה גליק: "זקוקים לרחמי שמיים ולתפילות"

פחות מיממה לאחר שנורה ונפצע קשה בירושלים, אשתו של יהודה גליק ביקשה מהציבור להתפלל להחלמתו. יפי גליק טענה כי האיומים על חיי בעלה היו רבים: "המערכת עסקה בלהגן על האוכלוסיה מפני יהודה גליק - אולי עכשיו צריך להבין שצריך להגן על גליק מהציבור המוסלמי"

"הוא לא מטומטם, הוא הבין שהוא מאוים": יפי, אשתו של פעיל הימין יהודה גליק שנורה אמש (רביעי) ונפצע קשה, מתחה ביקורת בריאיון לחדשות 2 על הרשויות שלא סיפקו הגנה לבעלה ומבקשת מעם ישראל להתפלל להחלמתו. "אלו רגעים קשים לכולנו, אנחנו מאמינים שה' איתנו גם עכשיו ויושיע אותנו גם בפעם הזאת", הוסיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מקווה שבעוד כמה שעות הוא יוכל לענות בעצמו על השאלות", אמרה הרעיה, שהתבשרה הערב על שיפור במצבו של בעלה שנותח. "אני כרגע מנסה להתמקד בתפילות וזקוקה מאד למי שיכול להצטרף - אנחנו זקוקים לרחמי שמיים וצריך להתפלל". "אני קוראת מפה בתפילה ליהודה יהושע בן איטה בריינדא רפואה שלמה בתוך שאר חולי ישראל, אנחנו רוצים להודות לכל הצוות בבית החולים ולכל עם ישראל שנותנים לנו את המסר שהם איתנו, זה מאד מחמם את הלב".

מלבד התפילות, בפי המשפחה יש גם טענות רבות על האבטחה שלא הוענקה לגליק, למרות האיומים על חייו: "יש לנו בטן מלאה, לא רק הפקירו אלא הלכו נגדו - אנחנו לא רוצים כרגע להתחשבן את אותם חשבונות שיש ליהודה עם המערכת".לדבריה, גליק לא אובטח מכיוון שהוא הוגדר כסכנה: "המערכת עסקה בלהגן על האוכלוסיה מפני יהודה גליק - אולי עכשיו צריך להבין שצריך להגן על גליק מהציבור המוסלמי".

יפי ידעה כי בעלה מקבל איומים שוטפים בשל פעילותו למען גישה להר הבית ורצונו להקים מקדש: "נכנסתי לפייסבוק שלו לא מעט והייתי רואה נאצות בערבית. הוא לא מטומטם - הוא הבין שהוא מאוים, אבל בדינמיקה ביננו הוא היה במקום של לתמוך ולהרגיע. הבנתי שהמצב לא פשוט". גם האיומים הרבים, שהובילו לבסוף לירי, לא הרתיעו את גליק: "הוא מאד האמין שזה מה שנכון וצריך לעשות ובשביל זה אנחנו פה", הסבירה אשתו. "הוא האמין שזו הציונות של 2014 והוא היה מוכן להתמסר לזה כל כולו". 

בית החולים: "קצת יותר אופטימיים לגבי מצבו"

בבית החולים שערי צדק בישרו הערב כי "מצבו של גליק התייצב בהדרגה" במהלך היום. "אנחנו קצת יותר אופטימיים ממה שהיינו אתמול", הוסיף מנהל מחלקת הכירורגיה הכללית, פרופ' פתחיה רייסמן. "הוא עבר ניתוח חירום שנמשך מספר שעות כדי לבצע את הפעולות הנדרשות כדי להציל את חייו. אחרי הניתוח הזה הוא הועלה לטיפול נמרץ להמשך טיפול. היום בשעות הבוקר המוקדמות היתה עוד הרעה מסוימת במצבו, לאחר מכן מצבו בהדרגה התייצב".

רייסמן עדכן כי במהלך היום עבר גליק בדיקת סי טי נוספת כלל גופית, "שלא הראתה פגיעות משמעותיות נוספות". כמו כן עדכן מנהל המחלקה כי במהלך היממה הקרובה גליק "יעבור לפחות עוד ניתוח אחד או יותר על מנת לתקן סופית את כלל הפגיעות שלו. אפשר לומר בזהירות שבשעות האחרונות המצב הולך ומשתפר. הוא עדיין סובל מפציעה מאוד מורכבת".

בשל היותו של גליק אזרח אמריקני, התבקשה דוברת מחלקת המדינה האמריקנית להגיב על הירי. "אנו מגנים את הירי אתמול בירושלים, מחשבותינו ותפילותינו עם משפחתו", אמרה הדוברת, ג'ן סאקי. "אנו נמצאים בקשר כדי לקבל עוד מידע ומודאגים מאוד מהאלימות הגואה בירושלים ובייחוד בהר הבית. זה קריטי שכל הצדדים ינהגו במתינות, יימנעו ממעשים פרובוקטיביים וישמרו על הסטטוס קוו. יש לפתוח אותו למתפללים מוסלמים".

יוסי זילברמן השתתף בהכנת הידיעה.