תיעוד: עימות בין גליק למוסלמים בי-ם

שבועות ספורים לפני שנורה על ידי מתנקש פלסטיני, נראה יהודה גליק על הר הבית כשהוא מתעמת עם מספר מוסלמים. "לא מדובר בסרטונים חריגים", טען פעיל ימני, "כבר שנתיים שפעילי חמאס מנסים להצר את צעדיהם של היהודים במקום. הסתת הערבים נגד גליק משתוללת כבר שנים"

פעיל הימין יהודה גליק שנפצע אמש קשה בניסיון ההתנקשות בירושלים היה מוכר כאיש מרכזי במאבק לזכותם של יהודים לבקר בהר הבית. בסרטונים שהגיעו לידי חדשות 2 Online הוא תועד לפני כחודש כשהוא מתעמת עם מוסלמים במקום הרגיש, זאת בזמן שהמשטרה מנסה לחצוץ בין הניצים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשל פועלו ספג גליק לעיתים תכופות איומים על חייו, הוא אף התריע על כך למשטרה מספר פעמים ללא מענה ראוי. בסרטונים שמתפרסמים כעת ניתן להבחין בפעיל הימין הלבוש בחולצה כחולה, כשהוא מוקף בידי מוסלמים שמגדפים אותו וקוראים לעברו "אללה אכבר".

"מה שקורה בהר הבית כבר יותר משנתיים הוא שבאופן קבוע נמצאים שם פעילי חמאס שמנסים להצר את צעדיהם של היהודים שמבקרים במקום", תיאר שמשון, פעיל למען זכויות היהודים בהר הבית. "כל המטרה שלהם היא לפגוע ולקלל יהודים. המשטרה, במקום לטפל במתפרעים, עסוקה רק בחציצה בין היהודים והערבים".

"ההסתה נגד גליק משתוללת שנים" (חדשות 2)

"כיום כמעט בלתי אפשרי ליהודים לבקר בהר הבית. ערבי שזורק אבן בהר הבית לא נעצר על ההר, אלא רק כשהוא יוצא מהמקום", הדגיש פעיל הימין, שלדבריו עימותים בין גליק לערבים בהר הבית אינם חריגים. "ההסתה של הערבים נגד גליק משתוללת כבר שנים. הם סימנו אותו כפעיל".

לפני כשבועיים הוגש נגד גליק כתב אישום המייחס לו תקיפה של אישה מוסלמית. לטענת המשטרה גליק דחף את האישה, אשר נפלה ושברה את ידה. במסגרת הליכי המעצר שנוהלו נגד גליק אסר בשבוע שעבר בית המשפט על גליק לבקר בהר הבית עד לתום ההליכים הפליליים נגדו.