אחיו של גליק: הוא היה לבד במערכה

ד"ר יצחק גליק קיבל הבוקר את ההודעה על חיסול המחבל שירה באחיו ופצע אותו קשה. לחדשות 2 Online אמר גליק כי אמנם לא היו איומים אישיים על חייו של יהודה, אך "הופעלה נגדו אלימות קשה בעת עלייתו להר הבית". הוא האשים כי המשטרה לא הגנה על המתפללים היהודים בהר הבית

משפחתו של יהודה גליק, שנורה אתמול (רביעי) סמוך למרכז מורשת בגין בירושלים ונפצע קשה, קיבלה הבוקר (חמישי) את ההודעה על חיסולו של המחבל שניסה להתנקש בו. "אנחנו שבעי רצון שפגעו בטרוריסט הזה", אמר אחיו, ד"ר יצחק גליק, לחדשות 2 Online, ומתח ביקורת על המשטרה, שלדבריו לא הגנה על המתפללים היהודים בהר הבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו מתפללים עם כל עם ישראל שמצבו ישתפר", המשיך האח. לדבריו, מאבקו של יהודה לקיים תפילות בהר הבית זכה לתמיכה גם מיהודים וגם מערבים. "הוא רצה שכולם יוכלו להתפלל בהר הבית".

גליק מדגיש כי לא היו איומים אישיים על חיי אחיו. עם זאת, אמר: "הופעלה נגדו אלימות מאוד קשה בעת עלייתו להר הבית". לטענת גליק, אחיו חש שהמשטרה לא עשתה מספיק כדי להגן עליו ועל המתפללים היהודים האחרים במקום. "אם היו מאפשרים את התפילה בהר הבית כמו שמאפשרים להתפלל במערת המכפלה, אין ספק שהוא לא היה צריך להיות לבד במערכה", אמר.

החשוד בניסיון החיסול, חיג'אזי

שעות ספורות לאחר הירי, הרג כוח של הימ"מ את מועתז חיג'אזי, פעיל ג'יהאד אסלאמי משכונת אבו-תור במזרח העיר החשוד בירי בגליק. חיג'אזי, בן 32, ריצה בעבר עונש מאסר של 11 שנה בכלא הישראלי. במקביל, נטל הג'יהאד האסלאמי אחריות על ניסיון ההתנקשות בגליק וטען כי "מדובר בנקמה על פעולות ישראל בבירה".

גליק נחשב לאחד הפעילים הבולטים במחנה הימין, והוא ידוע בעיקר בשל מעורבותו בסוגיות הקשורות להר הבית. גליק, בן 48 מעתניאל שבדרום הר חברון, נאבק במשך שנים על זכויותיהם של יהודים לעלות להר הבית. רק בחודש שעבר הרחיק בית המשפט המחוזי את גליק מהמקום.