הג'ינג'י שנלחם על הר הבית‎

למרות העובדה שהוא לחלוטין אינו אלים, יהודה גליק הוגדר על ידי משטרת ישראל "מסוכנות עקיפה". מאבקו הבלתי מתפשר על זכותם של היהודים לעלות להר הבית הביא עליו גל של איומים ברשת, איומים שלבסוף גם התממשו. לאחר שהתפטר מתפקידו במשרד הקליטה, מסיבות אידאולוגיות, הקדיש גליק את חייו לאחת הסוגיות הנפיצות בישראל

גליק, ארכיון (פלאש 90)

זה שנים ארוכות שיהודה גליק מקפיד לעסוק באחת הסוגיות הנפיצות ביותר בישראל, כשהוא נאבק על מנת להעלות את מספר המבקרים היהודים בהר הבית. בשביל משטרת ישראל, פעילותו היא בגדר "מטען מסוכן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אפשר להגיד על גליק דברים רבים בהקשרים האידאולוגיים, אבל דבר אחד ניתן לקבוע באופן חד משמעי: האיש לחלוטין אינו אלים. גליק אינו מקושר בשום צורה לפעילות טרוריסטית כזאת או אחרת על הר הבית, והפעילות שלו לאורך השנים ממוקדת.

גליק שימש בעבר כדובר משרד הקליטה, ופרש מתפקידו בעקבות ההתנתקות. בשנים האחרונות הוא פעל רבות על מנת להעלות את מספר המבקרים היהודים בהר הבית, והוא אף הצליח להביא אותו לנתונים חסרי תקדים.

הג'ינג'י בעל המבטא האמריקני נהג לערוך סיורים במתחם, שבמהלכם אסור היה ללחוש ולהשתחוות. תוך כדי הסיורים על ההר וההסברים על הארכיאולוגיה, השתרבבו פסוקים כמו "ותחזינה עינינו בשובך לציון".

גליק מקפיד להדגיש בכל הזדמנות כי הוא נאבק על חופש פולחן, וכי מאז ומתמיד הוא רצה שיאפשרו לו להתפלל לצד המוסלמים, ולא במקומם. פעיל הליכוד הוותיק מוכר היטב לחברי הכנסת, שכן הוא מבקר שם רבות במסגרת פעילותו למען הר הבית.

שירבב פסוקים בסיורים בהר הבית. גליק

גליק הוגדר ע"י המשטרה כאדם עם "מסוכנות עקיפה"

נהוג לומר שהכתובת הייתה על הקיר, אז במקרה הזה ניתן להגיד שהכתובת הייתה על ה"וול". איומים רבים על חייו פורסמו בעמוד הפייסבוק של גליק, ובאתרים בערבית הופיעו תמונות שלו עם עיגול אדום, עבה וברור סביבו. גליק פנה למשטרה מספר פעמים על מקרים שכאלו.

גליק לא ביקר בהר הבית מאז תקופת החגים, זאת בעקבות הרחקתו מהמתחם. במסגרת מאבקו הוא הורחק לא פעם מהר הבית, ובשתי הזדמנויות אף שבת רעב במחאה על כך. הרחקתו מהר הבית בוצעה בשל מה שהוגדר במשטרת ישראל "מסוכנות עקיפה".

בין גליק לבין המשטרה שררה מערכת יחסים מתוחה. אביו של יהודה טען כי בנו התלונן במשטרה בגין איומים שהושמעו כלפיו וכי המשטרה התעלמה מטענותיו. לפני כשבועיים המשטרה אף הגישה כתב אישום נגד גליק בגין תקיפה שגרמה חבלה.

"המשטרה טוענת כי גליק מסוכן לציבור וכי קיים פוטנציאל נפיץ במיוחד כשמדובר באירועים בהר הבית", נכתב בפרוטוקול הדיון. "מנגד טוען גליק כי אין לו הרשעות קודמות, כי הוא מעולם לא הועמד לדין על תקיפת ערבי בהר הבית וכי הוא עצמו הותקף".

מנגד, בחודש שעבר למשל, הגיש גליק תביעה אזרחית נגד המשטרה וטען כי היא פוגעת בפרנסתו באמצעות מניעת כניסתו להר הבית. גליק הגיש את התביעה לבית המשפט לתביעות קטנות ודרש לפצותו בסכום של כ-34 אלף שקלים.

גליק, בן 48, תושב עתניאל שבדרום הר חברון, הוא אב לשני ילדים מאומצים שנולדו לחבריו שנרצחו בפיגועים.