התמרור הוחבא - מאות דוחות חולקו

המועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה החליטה להילחם בעומס על חניון הרכבת, שאינו מאפשר לנוסעים לחנות בלילה, על ידי גביית תשלום בשעות אלו. מאות מתושבי הצפון גילו על מבצע האכיפה רק כשהבחינו בקנס על שמשת המכונית שלהם

כבר כמה שנים שארבעה עובדי מפעל מנהריה, עפולה ותל אביב, מגיעים מדי יום לעבודה בקיבוץ מעגן מיכאל. כדי לחסוך בדלק ובזמן הם מחנים את המכוניות במהלך הלילה בחניון הרכבת בבנימינה. בשבוע שעבר, גילו להפתעתם שהמועצה המקומית קנסה אותם על ההרגל הזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בתחילת החודש הוצב תמרור, קטן ביחס לשלטים אחרים וצדדי במיקומו, מה שגרם ללא מעט מהחונים לפספס אותו. מעבר להצבת התמרור, במועצה וברכבת ישראל לא מצאו לנכון ליידע את הציבור על הסדר החנייה החדש ולהתריע מפני העונש הכספי.

"לא היה שום פרסום בתחנה, באופן גורף התחילו לשים דוחות וזהו", סיפר אנדריי רזניק, שנקנס ב-100 שקלים על חניית לילה בחניון הרכבת. "זה נראה לי לעשות כסף על חשבון האזרח התמים", הוסיף אילן יעקב.

"לא היה שום פרסום" (חדשות 2)

ראויה לציון העובדה שעד אמצע החודש ההגבלה לא נאכפה, אבל בשבוע וחצי האחרונים מאות דוחות כבר חולקו. במועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה טוענים שהם מנסים להילחם בתופעה של מי שמעדיפים לחסוך את התשלום בחניוני נתב"ג ולהחנות כאן למשך ימים ולילות ארוכים. אבל מה יעשה אזרח שלא ידע על המהלך וגם לא הבחין בתמרור, והנה הגיע כך לפתע פתאום בוקר אחד ולא פחות משבעה דוחות רצופים מחכים לו, בסך 700 שקלים?

מהמועצה המקומית נמסר בנוסף שהחניון שייך להנהלת רכבת ישראל ומנוהל על ידה. לאור זאת, הצבת התמרורים וסימון המדרכות הם באחריות ובביצוע הרכבת.

מרכבת ישראל נמסר שבהתאם לתלונות של לקוחות הרכבת תושבי האזור, הוחלט לאכוף חנייה בתשלום על נהגים שמשאירים את רכביהם בחניון לתקופה ארוכה. עוד נמסר כי שילוט מתאים הותקן כבר כחודש לפני תחילת האכיפה.