ראש העיר מעלות-תרשיחא בהתבטאות שנויה במחלוקת: "לזרוק אבנים על המפגינים"

שלמה בוחבוט הציע לזרוק אבנים על חלק מהתושבים הערבים של הכפר הסמוך מעיליא, לאחר שהפגינו עם דגלי פלסטין במהלך מבצע "צוק איתן". האמירה הזו, שתועדה, העלתה עוד את המתח באזור שפעם נחשב לדוגמה לדו-קיום יהודי-ערבי

הימים הם ימי מבצע "צוק איתן". ברחבי המגזר הערבי התלקחו הפגנות סוערות נגד פעולות צה"ל בעזה. ואילו במעיליא ותרשיחא, שני יישובים שקטים, התקיימה מחאה רגועה בת 30 משתתפים נגד המבצע - שהפכה לסוערת במיוחד בישיבה של מועצת העיר מעלות-תרשיחא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות אותה הפגנה עלו קולות שקראו להחרים את הערבים בעיר, ובישיבת המועצה נראה ראש העירייה שלמה בוחבוט לא חוסך בעצות כיצד יש לטפל במפגינים הערבים, ותועד באמרו כי "צריך לזרוק אבנים על המפגינים". הרוחות בישיבה התלהטו ואחד מתושבי מעיליא התפרץ ותקף מילולית חבר מועצה ערבי, כשכינה אותו "מחבל".

ראש העיר וחלק מחברי המועצה ניסחו מכתב שנשלח לכל משתתפי ההפגנה שבו איימו לעדכן את מעסיקיהם במוסדות המדינה על מעשיהם ולקרוא להחרמתם. ובינתיים, בפרוטוקול ישיבת המועצה הושמט צמד המילים "לזרוק אבנים" והוחלף ב"להתערב". לפני מספר ימים פנו במרכז עדאלה, הפועל לזכויות ערבים-ישראלים, ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה להתערב ולחקור את ההתנהגות וההתנהלות של ראש העירייה.

מעיריית מעלות-תרשיחא נמסר בתגובה: "אם וכאשר תגיע אלינו פנייה רשמית נגיב עליה ונהדוף את ההאשמות המסיתות והפוגעניות ולא נהסס לבחון הגשת תביעת לשון הרע ודיבה".