פצועת הפיגוע השתחררה: "רוצה לחזור ללימודים"

שירה קליין, שנפצעה קשה לפני כשבועיים בפיגוע הדריסה בי-ם בו נרצח בן זוגה שלום שרקי ז"ל, יצאה מביה"ח לביתה והודתה "לכל מי שהתפלל ודאג לשלומי". אמש היא צפתה בתיעוד הדריסה, אך אמרה שאינה זוכרת דבר

קליין, הבוקר (דוברות הדסה)

שבועיים אחרי פיגוע הדריסה בירושלים, שבו נהרג בן זוגה שלום שרקי ז"ל, השתחררה הבוקר (חמישי) מבית החולים שירה קליין, שנפצעה קשה בפיגוע, והועברה למחלקת השיקום בתל השומר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשהיא מחייכת ועומדת על רגליה הודתה קליין לכל מי שטיפל בה ודאג לשלומה. "אני רוצה לחזור ללימודים", אמרה. "אבל אחכה כמה שבועות כדי להתחזק". קליין צפתה אתמול בתיעוד רגע הדריסה, אך אמרה שאינה זוכרת דבר וכי היא לומדת על האירוע מהפרטים שמוסרים לה בני משפחתה.

קליין הועברה הבוקר מהמחלקה האורתופדית בבית החולים הדסה עין כרם לתחילת הליך שיקום בבית החולים תל השומר. "שירה הגיעה לכאן במצב קשה מאוד לפני כשבועיים", אמר מנהל המערך האורתופדי בהדסה אירי ליברגל, שניתח אותה בזרועה. "היא משתחררת היום כשהיא במצב טוב ויציב בהחלט".

אמה של קליין, עדה, אמרה כי "שירה מרגישה הרבה יותר טוב ואנחנו מקווים שתמשיך ותשתפר".

ביצע את הפיגוע כנקמה - לאחר שעוכב במחסום

בתיעוד הקשה של הפיגוע, שנחשף אתמול לראשונה, נראה המחבל חאלד קוטינה במכוניתו, כשלפתע - הוא סוטה עם רכבו בחדות מהכביש, עולה על המדרכה ודורס את שלום יוחאי שרקי ז"ל ואת קליין שעמדו במקום. השניים נראים כשהם מוטחים על המדרכה מעוצמת הפגיעה - ואז קוטינה נוסע עם רכבו לאחור, ומתחמק במהירות מן המקום.

ביום שני הוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד קוטינה, המואשם ברצח ובניסיון רצח. על פי כתב האישום, קוטינה החליט לבצע פיגוע נגד יהודים לאחר שעוכב במחסום באחת הכניסות לירושלים יחד עם הוריו. הוא לקח את ההורים ממקום מגוריו בענאתא בחזרה לביתם בשייח' ג'ראח במזרח ירושלים ולאחר שהוריד אותם החליט לבצע את הפיגוע.

תיעוד הדריסה

סמוך לשעה שעה 23:00 בלילה שבו ביצע את הפיגוע הוא נסע עם רכבו בשדרות בר לב בירושלים, תוך שהוא מחפש הולכי רגל שנראים לו יהודים. כשהבחין קוטינה בשרקי ובחברתו כשהם הולכים על המדרכה סמוך לתחנת אוטובוס, הוא האיץ את המכונית, הסיט אותה בכוונה למדרכה ופגע בבני הזוג בעוצמה רבה.

שרקי וקליין נפצעו באורח קשה ומספר שעות לאחר מכן נקבע מותו של שרקי בבית החולים. קליין עברה כמה ניתוחים, בהם גם ניתוח לשחזור מרפק ידה שהצליח.