קורבנות גואל רצון: "אין לכם מושג מה עברנו"

בשיחה עם חדשות 2 Online מברכות שתיים מקורבנותיו של גואל רצון על העונש הכבד שנגזר עליו. עם זאת הן מתחו ביקורת על זיכויו מסעיף העבדות. "הוא שיעבד אותנו", אמרה אחת מהן. "זה מחדל גדול שנשאר פתוח"

שעות לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב גזר עונש של 30 שנות מאסר על גואל רצון בגין עבירות מין חמורות - שתיים מקורבנותיו של מנהיג הכת מתייחסות לגזר הדין. "אין לכם מושג מה עברנו", אמרה שולי בשיחה עם חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אני לא שמחה לאיד אבל מדובר בעונש ראוי, אני מרגישה שניצחנו, שבית המשפט האמין לנו ושהצדק נעשה", הוסיפה. עם זאת, לדבריה הטיפול בה וכן בנשים הנוספות שנפגעו ובילדיהן עדיין לא תם. "הוא העמיד אותנו כמו קוביות דומינו והפיל אותנו אחת אחת", אמרה.

גם שרי, שהייתה חברה בכת של רצון, בירכה על העונש הכבד שנגזר עליו. "שמחתי שבית המשפט החמיר איתו, אני מברכת על העונש וחושבת שהוא הולם וראוי", אמרה. "אני לא חושבת שאי פעם ניתן כזה עונש חמור על עבירות מין".

רצון בבית המשפט (מוטי קמחי)

עם זאת, שרי מתחה ביקורת על החלטת בית המשפט לא להרשיע את רצון בעבדות. "מה שהוא עשה זה עבדות, הוא שיעבד נשים צעירות לטובתו", היא אומרת. "המדינה לא רצתה להיכנס לעובי הקורה ולעשות משהו תקדימי".

"עם כל השמחה שהעונש מספק, זו אכזבה שעדיין לא מרפה", הוסיפה. "זה מחדל גדול שנשאר פתוח אבל אנחנו ממשיכים הלאה. סגירת המעגל בשבילי הייתה כבר מזמן".

עונש כבד למנהיג הכת

מוקדם יותר גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב 30 שנות מאסר ועוד 4 שנות מאסר על תנאי על גואל רצון, שעמד בראש כת שמנתה 32 נשים ויותר מ-60 ילדים והורשע בשורה של עבירות מין חמורות.

"מדובר בגזר דין קשה", אמרה לחדשות 2 Online עו"ד רויטל קוצר, פרקליטתו של רצון. "הוא לא הגיב כששמע את גזר הדין אבל אין ספק שמדובר בבשורה קשה עבורו". בית המשפט פסק עוד כי על רצון לפצות את המתלוננות ב-470 אלף שקלים.

לפני כחודשיים הורשע רצון בשורת עבירות מין חמורות שביצע בנשותיו ובילדיהן. עם זאת, הוא זוכה מסעיפי האישום של החזקה בתנאי עבדות. הפרשה התפוצצה לפני ארבע שנים, ב-2010, אז הוא נעצר והוגש נגד כתב אישום שכלל שורה של עבירות מין חמורות ובהן אונס קטינות, מעשים מגונים, עבירות מין במשפחה, בעילה אסורה בהסכמה וקבלת דבר במרמה בנסיבות חמורות. ברוב העבירות האלה הוא הורשע.