עיר ללא הפסקה: הורסים בניין באמצע הלילה בתל אביב

תושבי שכונת פלורנטין בדרום תל אביב לא יכלו להירדם הלילה: לאורך שעות ארוכות בוצעו בשכונה עבודות להריסת בניין ישן במסגרת עבודות שיפוץ שנערכות במקום זה זמן רב. "הם עבדו כל הלילה, אי אפשר היה לישון", התלוננו תושבים. "אף אחד לא הודיע לנו כלום"

תושבים בשכונת פלורנטין שבדרום העיר נדהמו הלילה (שני) לגלות כי בלב השכונה מתבצעות עבודות להריסת בניין ישן - מחצות הלילה ועד לשעות הבוקר. לטענת התושבים, במהלך הלילה כולו בוצעה הריסת הבניין ברחוב פלורנטין פינת העלייה בעיר, כחלק מעבודות חידוש הרחוב המתקיימות בשכונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תושבים זועמים פנו לחדשות 2 Online וטענו כי עבודות ההריסה החלו מעט לאחר חצות ולא הסתיימו עד לשעות הבוקר - זאת מבלי שהודיעו לתושבים מראש על העבודות ומבלי שפעלו לחסום את הרחוב בו בוצעו העבודות. "זה נראה כמו סג'עייה. אפילו שצה"ל הפציץ בעזה הוא קרא לתושבים להתפנות, ובתל אביב? כלום", כתבו תושבים זועמים ברשתות החברתיות.

הריסות הבניין לאחר העבודות, הבוקר (אלכס סקליאר)

אחד מתושבי השכונה, שלא ישן במהלך הלילה האחרון, סיפר כי העבודות ברחוב נמשכות כבר חודשים רבים. "חשבנו שנתרגל, אבל בכל פעם זה מגיע לשיא חדש", אמר. "בעירייה אמרו לנו שהעבודות היו צפויות להסתיים בתחילת אוקטובר - וזה נדחה פעם אחר פעם. כשפנינו לעירייה אמרו שמועד סיום העבודות נדחה לסוף החודש".

"זה היה רעש חריג ולא סביר שנמשך כל הלילה, התעוררתי כשהתחילו, ולא הצלחתי לעצום עיניים", סיפרה תושבת נוספת של השכונה לחדשות 2 Online. "אני לא מבינה איך כל תושבי השכונה לא קמו ויצאו לרחוב. אפילו לא עזר לסגור את החלונות. התקשרתי למשטרה ולאחר בירור עם המוקד העירוני השיבו לי שהם קיבלו אישור לעבוד עד 5 לפנות בוקר. מילא היו עובדים חצי לילה, אבל כל הלילה?"

לדבריה, מדובר במקום שהוא רועש גם ככה במהלך היום ושבסביבתו המון אתרי בנייה וגם בתי מלאכה. "אני לא מבינה מה הייתה הבעיה לבצע את ההריסה כמו שאר העבודות ביום?", תהתה התושבת. "לא ראיתי שום שלט שמודיע על רעש כה חריג. רק בדיעבד הבנתי שהורידו בניין שלם".

מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה: "עיריית תל-אביב-יפו מצרה על אי הנוחות שנגרמה לתושבים ושמחה לעדכן כי עבודות הריסת הבניין הסתיימו (תוך לילה אחד) ופסולת הבניין תפונה בשעות היום. עם זאת יובהר כי הבניין שנהרס נמצא על ציר תנועה ראשי, עמוס בתחבורה ציבורית במשך כל היום ועד שעות הלילה המאוחרות, ובסמיכות למקום קיים בית ספר הפעיל עד שעות הצהריים.

"לאור העובדה כי ביצוע העבודה במהלך שעות היום מהווה סכנה של ממש למשתמשי הדרך, לא ניתן לבצע את הריסתו בשעות היום, ועל כן ניתן אישור מיוחד לעבודות לילה. התושבים ובעלי העסקים יודעו על העבודות במנשר שחולק להם".

לפניות לכתב
AzriA@ch2news.tv