2 הרוגות בנפאל, מצב חירום בסיני וברק מכחיש את השמועות: סיכום כותרות השבת

בבית החולים בקטמנדו בירת נפאל עדיין מאושפזים נוסעים שהיו מעורבים באסון האוטובוס, ובסיני הכריזה הממשלה על מצב חירום בעקבות מתקפת הטרור בחצי האי. החדשות והידיעות שפספסתם במהלך השבת

נהרגו בנפאל. דבוש ושמש

פספסתם? רוצים להתעדכן? אלה הידיעות החדשותיות המרכזיות שאירעו במהלך סוף השבוע: אמש (שישי) הותר לפרסום כי שירה מיכל דבוש (30) מרמת גן ועומר שמש (21) מהוד השרון הן שתי ההרוגות הישראליות בהתהפכות האוטובוס בדרך לעמק לנגטנג שבנפאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דבוש ושמש שהו באוטובוס כשהיו בדרכם לשמורה שמצפון מערב לבירה קטמנדו. משרד החוץ נמצא בקשר עם משפחותיהן של השתיים, ושגריר ישראל בנפאל פועל יחד עם חברות הביטוח והגורמים הרלוונטיים להשבת גופותיהן של השתיים ארצה.

שר האוצר יאיר לפיד הודה היום (שבת) כי חלה בעת האחרונה הידרדרות ביחסי ישראל וידידתה הגדולה ביותר - ארה"ב. "יש משבר עם האמריקנים וצריך לטפל בזה כמו עם משבר", אמר לפיד באירוע שבתרבות בתל אביב. "היחסים הללו חיוניים וצריך לעשות הכל כדי לצאת מהמשבר הזה".

"כשר אוצר וחבר קבינט אני יודע עד כמה חשובים וחיוניים היחסים הטובים עם ארה"ב למדינת ישראל. על מדינת ישראל לעשות הכל, כל דבר, כדי לצאת מהמשבר ולחזור ליחסים טובים", אמר לפיד שטען כי המתיחות בין המדינות היא שהביאה לכך שישראל אינה חלק מהוועידה האזורית במתקיימת במצרים.

ברק מכחיש: "לא חולה באלצהיימר"

הרשויות במצרים הכריזו הלילה (שבת) על מצב חירום בחצי האי סיני בעקבות שני פיגועי הטרור שהכו באזור ביממה האחרונה וגבו את חייהם של 31 חיילים ושוטרים. על פי הדיווחים בטלוויזיה הממלכתית במדינה, גם מעבר רפיח לעזה ייסגר בעקבות מתקפת הטרור שביצעו גורמי אסלאם קיצוני.

מצב החירום יורגש בחלקים נרחבים של סיני והוא יימשך שלושה חודשים. במהלך תקופה זו צפויים המצרים לתגבר את האבטחה באזור באופן משמעותי, ולהזרים כוחות צבא נוספים, מעבר לאלו שכבר שוהים במקום. נשיא המדינה א-סיסי הכריז על שלושה ימי אבל לאומיים בעקבות המתקפה, שכבר מוגדרת במצרים כאחת החמורות ביותר מזה עשורים.

אתמול הופיע רה"מ ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק בתכנית "יומן" בערוץ 1, והפריך את השמועות על מצבו הבריאותי. עוד אמר אמר ברק בריאיון כי הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי פעל בשיטות עברייניות שראויות למדינות בעולם השלישי כדי לקחת משר הביטחון סמכויות המוקנות לו על פי חוק.

בריאיון לאיילה חסון, אמר ברק כי השמועות לפיהן חלה באלצהיימר מופרכות. בנוגע לסיבת היעדרותו מהמסכים אמר כי הוא אינו מתלהב מלהופיע כל הזמן ואין לו צורך בכך. ברק אמר גם כי הוא לא שוקל לחזור לפוליטיקה. בהמשך התייחס ראש הממשלה לשעבר לפרשת הרפז ולחשיפת חדשות 2 אמש על מציאת הקלטות בהן תועדו חלק מהשיחות בלשכתו.

יעבור לעיר דוד? אורי אריאל

שיא עולמי חדש בקפיצה מגובה

אמש פורסם לראשונה בתכנית "אולפן שישי" כי שר השיכון והבינוי אורי אריאל שוקל לעבור לגור בעיר דוד. השר ביקר עם רעייתו ובחן כמה דירות אפשרויות במטרה לשכור בית ולהתגורר בו כמה לילות בשבוע.

השר פנה ליחידה לאבטחת אישים בשב"כ ועדכן אותה בכוונתו כדי לאפשר למערך האבטחה להיערך למעבר הזה. בקרב גורמי ביטחון על חשש שהצעד בו נוקט שר הבינוי אריאל עלול להוביל להתלהטות הרוחות בירושלים בשל הרגישות והמהומות האחרונות.

סגן נשיא גוגל, אלן יוסטוס, שבר אתמול את שיא הצניחה מגובה, לאחר שקפץ מכדור פורח משוכלל מהחלל, מגובה של 41,420 מטרים מעל כדור הארץ. מבלה את יוסטוס שבר את שיאו של פליקס באומגרטנר כשצנח אל הקרקע מגובה שיא - אי שם מגבול האטמוספירה.

הנפילה החופשית נמשכה ארבע דקות וחצי, עד שלקול צהלות הצוות שעקב מקרוב נפתח המצנח שלגופו והוא נחת בשלום במרחק של 70 קילומטרים מנקודת השיגור. הצניחה של יוסטוס הייתה כל כך מהירה, שבשלב מסוים אף שבר את מחסום הקול. "הוא אמר שהנוף היה מדהים, שהוא היה מאושר", סיפר אחד ממארגני המאורע.