מחאת ערד: "קוברים את העיר, די לשחק בפרנסה"

אחרי סגירת מפעל הטקסטיל "מגבות ערד" ומפעל "פלקסטורניקס" הסמוך, פותחים התושבים בצעדי מחאה לנוכח משבר התעסוקה והחשש מגל פיטורים שילך ויקצין ויוצאים להפגנת מחאה בכניסה לעיר בקריאה לממשלה שלא להזניח אותם ולקבל החלטות מיידיות בטרם יהיה מאוחר מדי

בערד פתחו היום (שישי) התושבים בצעדי מחאה לנוכח ההקצנה במשבר התעסוקה שאליו נקלעה העיר, אחרי שבשבוע האחרון נסגר מפעל הטקסטיל "מגבות ערד" ומפעל "פלקסטרוניקס" הסמוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החל משעות הבוקר יצאו התושבים להפגנת מחאה בכניסה לעיר בקריאה לממשלה שלא להזניח אותם ולקבל החלטות מיידיות בטרם יהיה מאוחר מדי. במקביל, הלימודים בבתי הספר התיכונים בעיר מושבתים היום. המוחים מניפים שלטים וקוראים קריאות כגון "ביבי, תתעורר", "קוברים את העיר" ו-"די לשחק בפרנסה".

"קוברים את העיר" (חדשות 2)

השבוע התקבלה ההחלטה: כמעט 40 שנים אחרי שהוקם מפעל "מגבות ערד" על ידי משקיע ציוני נלהב מאמריקה והפך לאחד ממקורות התעסוקה הגדולים של העיר הדרומית - גם הוא קורס ואיתו מפעל נוסף - פלקסטרוניקס, ששולח הביתה 23 מתוך 40 עובדים.  יותר מ-200 עובדים ב"מגבות ערד" - מספר עצום ביחס לעיר קטנה שכזו - יילכו הביתה.

בזה אחר זה נכנסו העובדים אל מנהלת משאבי האנוש במפעל כדי לקבל את מכתבי הפיטורין. "זה הבית שלי", אמרה פאני אדרי, ממפוטרי המפעל. בת אל כץ, ממפוטרי "פלקסטורניקס", הוסיפה בייאוש: "אין איפה לעבוד בערד. אנחנו חותמים אבטלה כל שנה כי כל שנה מפעל אחר נסגר".

"בלי שום הסבר, בלי כלום, מחלקים לנו מכתבים", הדגישה עובדת אחרת. "לא הסבירו לנו שום דבר. אני בת 49. מה אני צריכה עכשיו לעשות? לאן אני אלך? מישהו יכול לענות לי על השאלות האלה?".