מאות ליוו את הרוגת האסון בנפאל בדרכה האחרונה: "מיכל יצאה לטיול וחזרה בארון"

בין עצי הפרדסים שבמושב נורדיה הובאה מיכל גילי צ'רקסקי למנוחות, ימים ספורים לאחר שגופתה נמצאה על פסגת רכס האנאפורנה. אביה זעק בכאב: "אלוהים שבשמיים, איך לקחת לי את הנסיכה שלי?". אחיה: "לא יכולתי לדמיין שאת מחכה אי שם וממתינה לישועה"

בבית העלמין במושב נורדיה שבשרון ליוו היום (חמישי) מאות חברים ובני משפחה את מיכל גילי צ'רקסקי (36), שנהרגה במהלך טיול ברכס הרי האנאפורנה שבנפלא -  בדרכה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוריה ואחיה של צ'רקסקי ספדו לה בטרם נטמן ארונה באדמת המושב שבו התגוררה יחד עם משפחתה בשנים האחרונות. אמה של מיכל מיררה בבכי: "היא יצאה לטיול וחזרה בארון".

"אלוהים שבשמיים, איך לקחת לי את הנסיכה שלי, למה עשית לי את זה?", ספד עדי, אביה של צ'רקסקי. "קרעת אותי לגזרים, לקחת לי את העורק הראשי שלי. איך אני אמשיך מפה? תייעץ לי מה לעשות. אני שבר כלי, לא יודע מה לעשות יותר, קח אותי בבקשה אליה".

אחיה של מיכל, ליאור, סיפר כי בפעם האחרונה שהתראו, ביקש ממנה שתשמור על עצמה. "עכשיו אנחנו מרגישים בכל רמ"ח איברינו את המשמעות של האובדן הנורא", אמר האח בעצב. "היינו דומים בהרבה מאוד דברים, אהבת הצילום ואהבת את הטיולים שלקחו אותך מאיתנו. בלילה השני, אחרי שהודיעו על היעדרך, שכבתי במיטה ורעדתי מקור. כלום לא עזר להקלה, גם לא שתי שמיכות".

אחיה של מיכל תיאר כיצד הצליח לחוש את הקור העז שהביא לבסוף למותה. "הרגשתי שאני שוכב קפוא בתוך השלג יחד איתך", סיפר האח. "לא יכולתי לדמיין שאת מחכה אי שם וממתינה לישועה. איך חום ליבך לא הצליח להמיס את הקרח מסביבך".

מאות ליוו את המטיילת בדרכה האחרונה

זכתה בכרטיס טיסה מתנה, ומתה בסופת השלגים

ביום שני האחרון הצליח לאתר צוות החילוץ 669 של חברת הביטוח הראל, בשיתוף פעולה עם הצבא הנפאלי, את גופתה של המטיילת מגבעתיים, שיצאה לטרק לפני כשבוע ועקבותיה נעלמו לאחר סופת השלגים.

צ'רקסקי במהלך הטרק (פייסבוק)

מיכל טסה לנפאל לאחר שזכתה בכרטיס מתנה מחברת אל-על. היא יצאה לטיול ואיבדה את דרכה ביחד עם הקבוצה שעליה נמנו שלושת ההרוגים הנוספים: נדב שוהם, תמר אריאל ואגם לוריא ז"ל.

בשעה 14:00 בצהריים, בעוד הסופה בעיצומה, היא החליטה לרדת למטה ולנסות להימלט ממזג האוויר הקשה. אלא שבשלב מסוים הפורטר (סבל) הנפאלי שלה עזב אותה והפקיר אותה לגורלה.