פיגוע הדריסה בירושלים: תינוקת מתה מפצעיה. "הוריה חיכו שנים להולדתה"

מאמצי הרופאים להילחם על חייה של בת שלושה חודשים שנפגעה בפיגוע בתחנת הרכבת הקלה עלו בתהו והם נאלצו לקבוע את מותה. סבה ספד לה: "ילדה טהורה עם נשמה קדושה שלא עשתה לאף אחד שום דבר רע בחיים. היא נרצחה ללא סיבה"

בבית החולים הדסה הר הצופים שבירושלים מתה הערב (רביעי) מפצעיה התינוקת, בת שלושה חודשים, שנפצעה אנושות בפיגוע הדריסה בתחנת הרכבת הקלה שבגבעת התחמושת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שמשון הלפרין, סבה של הילדה חיה זיסל, סיפר לכלי התקשורת כי אביה ואמה "חיכו לילדה שנים רבות. הם חזרו מהכותל וזו הייתה הפעם הראשונה שהילדה הייתה שם וזכתה לראות את המקום הזה. ההורים החזיקו אותה לכיוון הר הבית ואמרו לה שזה מקום המקדש.

"זו ילדה טהורה עם נשמה קדושה שלא עשתה לאף אחד שום דבר רע בחיים. היא נרצחה ללא סיבה". הסב המשיך וגולל את האירוע הקשה: "הם ירדו מהרכבת הקלה ופתאום הרכב הגיע במהירות ופגע בעגלה. הילדה עפה באוויר ונפלה עם הראש על המדרכה. היה לה דימום קשה מאוד במוח. ההורים בטראומה. הם מזועזעים לחלוטין".

זמן קצר קודם לכן סיפרו עדות ראייה על רגעי האימה: "זה היה מכוון במיליון אחוז. אבי התינוקת החזיק אותה; היא הייתה כחולה. "הנהג הגיע מכיוון רמות אשכול, עלה על המדרכה ודרס את כל מי שהיה בסמוך לתחנת הרכבת. לאחר מכן הוא המשיך בנסיעה. הייתה בחורה נוספת שנפצעה קשה. הנהג נטש את הרכב ואנשי הביטחון של הרכבת הקלה רצו אחריו וירו בו".

עדה נוספת סיפרה: "ראינו את הרכב בא, דורס את הבחורה הצעירה ואחר כך גם את המשפחה עם התינוקת. לאחר מכן הוא פגע בעמוד".

מוציאים את התינוקת מהזירה

נתניהו: "כך פועלים שותפיו של אבו מאזן לממשלה"

בתוך כך, קיים ראש הממשלה בנימין נתניהו התייעצות ביטחונית בהשתתפות השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו וראש השב"כ יורם כהן, שבה הנחה לתגבר את הכוחות בעיר ירושלים.

"כך פועלים שותפיו של אבו מאזן לממשלה", אמר נתניהו. "אותו אבו מאזן שרק לפני ימים הסית לפגיעה ביהודים בירושלים".

בפיגוע, שהתרחש סמוך לשעה 17:40, נפצעו שבעה בני אדם נוספים, אז הגיע הנהג עם מכוניתו והצליח לנסוע כברת דרך של יותר ממאה מטרים בשטח התחנה. לבסוף הוא נורה בידי שוטר שרדף אחריו ונפצע קשה. הנהג הפוגע הוא תושב סילוואן שריצה בעבר עונש מאסר בן 14 חודשים.

דובר מחוז ירושלים במשטרה, סגן-ניצב אסי אהרוני, מסר כי "נהג הרכב הפרטי שנסע מכיוון מהגבעה הצרפתית לכיוון המטה הארצי פגע בהולכי רגל בנתיב הנסיעה. הוא פגע בעמוד והרכב נעצר. הנהג ניסה להימלט רגלית, אך שוטר שהיה במקום זיהה אותו וביצע אחריו מרדף קצר, ירה בו והביא לפציעתו".